Automatyzacja i robotyzacja

ASKOM Sp. z o.o.
44-100 Gliwice
ul. Józefa Sowińskiego 13
tel. +48 32 30 18 100
fax +48 32 30 18 101
biuro@askom.pl

ASKOM jest integratorem systemów automatyki, zarządzania produkcją (MES/MOM) oraz producentem oprogramowania przemysłowego. Asix, nasz autorski pakiet oprogramowania HMI/ SCADA/MES, obecny na rynku od 1994 roku, został wyróżniony m.in. trzykrotnie Złotym Medalem targów Automaticon (ostatnio w roku 2019) i laurem Frost & Sullivan 2010 Polish SCADA Award.

Najnowsza wersja – Asix.Evo – to m.in.: skalowalna grafika, pełne SCADA w przeglądarce internetowej, portal informacji produkcyjnej na tabletach i smartfonach, wydajny Historian, harmonogramowanie akcji operatorskich, powiadamianie o zdarzeniach SMS/e-mail, rejestracja czasu pracy urządzeń, swobodne raportowanie w oparciu o MS Reporting Services, walidacja zgodnie z FDA 21 CRF 11/GAMP4, projekty w dowolnym języku, narzędzie do analizy alarmów wg EEMUA, redundancja stacji operatorskich, zintegrowana stacja inżynierska w każdej licencji, ponad 120 drajwerów komunikacyjnych.

Ponad 11 000 licencji na obiektach w Polsce i za granicą. Na terenie Polski 50 firm ze statusem autoryzowanego Integratora Pakietu Asix.

Beckhoff Automation Sp. z o.o.
Żabieniec, ul. Ruczajowa 15
05-500 Piaseczno
tel. + 48 22 750 47 00
fax + 48 22 757 24 27
info@beckhoff.pl

Firma Beckhoff Automation dostarcza rozwiązania automatyki stosowane w szerokim zakresie aplikacji: od pojedynczych maszyn, przez wieloosiowe centra obróbcze po systemy automatyki budynkowej. Rozwiązania charakteryzują się dużą innowacyjnością, co sprawia, że jest ona jednym z wiodących producentów automatyki. Urządzenia firmy Beckhoff mogą również współpracować z sieciami opartymi o inne standardy komunikacyjne m.in. EtherCAT, Profibus DP/FMS, Interbus, CANopen, DeviceNet, Sercos, Modbus TCP, Ethernet TCP/IP.

Oferta obejmuje m.in.

 • sterowniki PLC oparte o wejścia/wyjścia stosowane w systemach rozproszonych
 • sterowniki embedded serii CX – wydajne, miniaturowe komputery przemysłowe z wbudowanym systemem operacyjnym czasu
 • moduły rozproszonych wejść/wyjść oraz moduły dla różnych standardów komunikacyjnych m.in. BACNet, EnOcean, LON, DALI, EIB, M-Bus
 • komputery przemysłowe IPC
 • monitory w wykonaniu przemysłowym i panele operatorskie
 • serwonapędy obrotowe (synchroniczne, krokowe) i liniowe oraz serwowzmacniacze
 • TwinCAT – oprogramowanie sterujące i wizualizacyjne typu Soft PLC oraz narzędzie programowe zgodne z IEC 61131-3 (języki IL, FBD, LD, SFC, ST, CFC). TwinCAT to także oprogramowanie pozycjonujące od PTP po wieloosiowe układy napędowe CNC
 • TwinSAFE – jednolity, otwarty standard oprogramowania i sprzętu do realizacji systemów bezpieczeństwa

Conrad Electronic Sp. z o.o.

ul. Kniaźnina 12

31-637 Kraków

tel. +48 12 622 98 00

fax +48 12 622 98 10

bok@conrad.pl

Conrad jest jednym z największych dostawców produktów i usług w zakresie elektroniki, techniki instalacyjnej oraz rozwiązań dla służb utrzymania ruchu.

W naszej ofercie znajdują się elementy elektromechaniki, automatyki i pneumatyki, silniki i motoreduktory prądu stałego i zmiennego, elementy przeniesienia napędu, aparatura kontrolno-pomiarowa, zasilacze przemysłowe, elementy techniki lutowniczej, elektronarzędzia, kable wraz z materiałami montażowymi, urządzenia warsztatowe, elementy wyposażenia BHP, baterie i akumulatory, urządzenia alarmowe i monitorujące i wiele więcej.

Jako profesjonalny partner biznesowy oferujemy ponad 650 000 produktów od ponad 2000 renomowanych dostawców oraz rozwiązania usprawniające procesy zakupowe takie, jak: indywidualne warunki handlowe, eProcurement, zapytania ofertowe, konto handlowe, zlecenia terminowe. Zapewniamy wsparcie projektów dzięki profesjonalnym usługom druku 3D, projektowania PCB, konfi guracji kabli oraz kalibracji urządzeń pomiarowych.

INTEK Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 18
14-260 Lubawa
tel.+48 89 64 53 173
fax +48 89 64 53 195
intek@intek.eu.com

Firma Intek Sp. z o.o. posiada wieloletnie doświadczenie oraz bogatą wiedzę w zakresie tworzenia i integracji maszyn, urządzeń oraz systemów automatyki przemysłowej. Oferuje kompleksowe rozwiązania dedykowane dla potrzeb indywidualnych Klienta zawierające projektowanie i wykonanie systemów automatyki „pod klucz” dla maszyn, linii produkcyjnych, procesów przemysłowych i kompletnych zakładów dla wielu gałęzi przemysłu. Posiada wyszkoloną kadrę inżynierską w zakresie mechaniki, automatyki i robotyki oraz własny zakład produkcyjny z rozbudowanym parkiem maszynowym. Umożliwia to produkcję i nadzór nad jakością oferowanych urządzeń, począwszy od projektu mechanicznego, elektrycznego, poprzez wykonawstwo, prefabrykację szaf, kończąc na instalacji i uruchomieniu u Klienta. Firma INTEK Sp. z o.o. zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ze zdalną diagnostyką włącznie.

Oferujemy:

 • systemy transportu technologicznego (transportery, windy, obrotnice, przesuwnice, sztaplarki itp.),
 • stanowiska paletyzacji, depaletyzacji i kompletacji elementów oparte o roboty przemysłowe i manipulatory wieloosiowe,
 • zaklejarki kartonów,
 • platformy obsługowe,
 • inne wg potrzeb klientów.

Wykorzystywane przez nas rozwiązania bazują na komponentach światowych liderów:

 • sterowniki PLC – Siemens S7-300, 400, S7-1200,1500, inne wg potrzeb Klientów,
 • sieci przemysłowe – Profinet, Profibus i inne,
 • panele operatorskie – Simatic HMI comfort, Simatic IPC,
 • roboty przemysłowe – Kuka, ABB,
 • napędy w technice szafowej decentralnej SEW, Nord.

KIPP POLSKA Sp. z o.o.
ul. Ostrowskiego 7
53-238 Wrocław
tel. +48 71 339 21 44
fax +48 71 336 22 63
polska@kipp.pl

Firma KIPP jest jednym z wiodących na świecie dostawców znormalizowanych elementów maszyn, elementów manipulacyjnych oraz produktów z zakresu oprzyrządowania technologicznego i technologii mocującej.

Na polskim rynku już od ponad 10 lat produkty marki KIPP cieszą się dużą popularnością oraz uznaniem wielu klientów.

W ofercie m.in. rękojeści nastawne, uchwyty przemysłowe, dźwignie zaciskowe, pokrętła, trzpienie ustalające, zatrzaski kulkowe, dociskacze spawalnicze, zaciski, łapy mocujące, zawiasy, zapięcia, wibroizolatory, dociski boczne, systemy szybkiego przezbrajania palet, imadła, systemy mocujące do obróbki 5-osiowej, uchwyty frezarskie.

LOGISYSTEM Sp. z o.o.
00-870 Warszawa
ul. Wronia 45U/2
Biuro/Produkcja:
18-400 Konarzyce
ul. Łomżyńska 95
tel. +48 86 212 52 66
biuro@logisystem.eu

LOGISYSTEM jest firmą inżynierską zajmującą się integracją systemów w zakresie automatyki dla magazynowania i logistyki.

PROJEKTUJEMY I REALIZUJEMY KOMPLEKSOWE SYSTEMY AUTOMATYKI MAGAZYNOWEJ

 • magazyny automatyczne układnice paletowe i pojemnikowe, systemy Shuttle, bufory automatyczne
 • systemy przenośników przenośniki do palet, pojemników, kartonów
 • sortery automatyczne cross-belt, push-tray, tilt-tray, shoe-sorter i inne wysokowydajne i ekonomiczne
 • technologie, maszyny, stanowiska Pick By Light, Put To Light wagi dynamiczne, bramki skanujące, etykietowanie, formiarki kartonów, zaklejarki, automaty, roboty, efektywne stanowiska kompletacji, stanowiska pakowania
 • systemy sterowania i wizualizacji

Nasze systemy wspomagają:
przyjęcie, transport, buforowanie, uzupełnienia lokacji magazynowych, picking, kompletację, konsolidację, sortowanie, pakowanie, paletyzację, wydawanie.

Kompleksowy zakres usług:
projektowanie, realizacja, uruchomienie, serwis

MECALUX Sp. z o.o.
Centrum produkcyjne
ul. Wyczółkowskiego 125
44-109 Gliwice
tel. +48 32 237 88 62
info@mecalux.pl

Oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne w zakresie składowania ładunków i transportu bliskiego, w tym:

 • regały paletowe, półkowe i wspornikowe,
 • podesty magazynowe,
 • oprogramowanie WMS (magazynowe oraz przeznaczone do zarządzania produkcją),
 • automatyczne systemy transportu: przenośniki paletowe (łańcuchowe i rolkowe), przenośniki pojemnikowe, wózki wahadłowe, windy paletowe, podwieszany i naziemny system transportu jednoszynowego i inne.

Rozwiązania automatyczne z zakresu transportu ładunków dostarczane przez Mecalux umożliwiają utworzenie nawet najbardziej skomplikowanych tras przebiegu, w ramach których łączonych jest kilka systemów, pracujących w różnych strefach i na różnych kondygnacjach.

Przykładamy szczególną wagę do tego, aby każda instalacja, zarówno magazynowa, jak i w obszarze automatyzacji transportu bliskiego, była projektowana z uwzględnieniem indywidualnych preferencji Klienta oraz charakterystyki obiektu. Współpracujemy z Klientem na każdym etapie realizacji inwestycji, a po jej zakończeniu nasz serwis gwarancyjny i posprzedażowy służy swoim wsparciem technicznym.

„Szyte na miarę” rozwiązania Mecaluxu pomogą usprawnić transport wewnętrzny, zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni dostępnej w obiekcie i zwiększyć efektywność wszystkich procesów zachodzących w nim, przyczyniając się do obniżenia kosztów operacyjnych i personalnych, a tym samym zwiększając konkurencyjność Państwa firmy.

Bosch Rexroth Sp. z o.o.

ul. Jutrzenki 102/104

02-230 Warszawa

tel. +48 22 738 18 00

fax +48 22 758 87 35

info@boschrexroth.pl

Firma Bosch Rexroth Sp. z o.o. należy do koncernu Bosch Rexroth AG, światowego lidera w zakresie napędów i sterowań i dostawcy rozwiązań dla Przemysłu 4.0, urzeczywistniających wizję Fabryki Przyszłości.

Dla branży automatyzacji przemysłu koncern oferuje systemy napędów i sterowania z wykorzystaniem komponentów z zakresu: hydrauliki, napędów elektrycznych oraz precyzyjnej techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Dostarczane przez fi rmę Bosch Rexroth rozwiązania stanowią połączenie różnych rodzajów napędów z układem sterowania, tworząc tym samym jeden spójny system. Dysponując zespołem specjalistów technicznych, fi rma Bosch Rexroth oferuje zarówno rozwiązania spełniające indywidualne wymagania klienta, jak i kompleksowe rozwiązania dopasowane do specyfi ki gałęzi przemysłu m.in. motoryzacyjnego, spożywczego, techniki produkcji opakowań, technik montażu półprzewodników i solarów.

Adresy biur regionalnych dostępne są na stronie: www.boschrexroth.pl/kontakt.

SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303
02-785 Warszawa
tel. +48 22 549 43 53
fax +48 22 549 43 50
sabur@sabur.com.pl

Inteligentne systemy zarządzania zużyciem mediów i automatyka w obiektach są w stanie obniżyć koszty eksploatacyjne nawet o 30%. Rozwiązania do automatycznego sterowania instalacjami technicznymi, na co dzień używane przez naszych klientów, nie tylko przynoszą im wymierne efekty finansowe (np. przez zmniejszenie zużycia mediów), lecz także zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowania obiektów. Wspomagają również codzienną pracę personelu obsługi, a właścicielom i menedżerom ułatwiają skuteczne zarządzanie w oparciu o wiarygodne, bieżące oraz dostępne z każdego miejsca dane obiektowe.

Sabur dostarcza kompleksowe rozwiązania automatyzacji dla wielu dziedzin gospodarki. Są to systemy do zarządzania instalacjami technicznymi obiektów infrastrukturalnych i przemysłowych o otwartej architekturze i łatwiej integracji z systemami FM, ERP, BI. Firma dostarcza także oprogramowanie przemysłowe (do raportowania i wizualizacyjne - BI i HM/SCADA/BMS), komponenty do automatyki przemysłowej i biurowej (w tym czujniki i urządzenia wykonawcze), systemy monitoringu i zarządzania zużyciem energii elektrycznej i innych mediów, systemy bezprzewodowej transmisji danych oraz zdalnego dostępu serwisowego do instalacji i urządzeń.

Staubli Łódź Sp. z o.o.

Łagiewniki Nowe

ul. Okólna 80/82

95-002 Smardzew

tel. +48 42 636 85 04

staubli.pl@staubli.com

Jako jeden z wiodących producentów robotów przemysłowych na świecie fi rma Stäubli posiada w swojej ofercie zarówno modele 4-osiowe, jak i 6-osiowe. Nasze ramiona cechują się wysoką precyzją, nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, bezpieczeństwem pracy.

Zakres udźwigu to od 1 kg do 150 kg, zależnie od ramienia. Duża różnorodność modeli ramion pozwala na optymalne dopasowanie produktu do potrzeb aplikacji. Oprócz standardowych ramion fi rma Stäubli produkuje wersje specjalistyczne takie, jak: HE (środowisko o podwyższonej wilgotności), CLEANROOM (środowisko o wysokim stopniu czystości), STERICLEAN (środowisko sterylne), ESD (środowisko o wysokiej ochronie ESD), PAINT (ramiona dedykowane do aplikacji lakierniczych). Warstwa sprzętowa to nie wszystko, w swojej ofercie posiadamy oprogramowanie, dzięki któremu integracja robota na linii produkcyjnej przebiega bezproblemowo. Nasza fi rma prowadzi również szkolenia w swoim centrum szkoleniowym usytuowanym pod Łodzią.

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.