Automatyzacja i robotyzacja

ASKOM Sp. z o.o.
44-100 Gliwice
ul. Józefa Sowińskiego 13
tel. +48 32 301 81 00
biuro@askom.pl

ASKOM jest integratorem systemów automatyki i zarządzania produkcją (MES) oraz producentem oprogramowania przemysłowego. Jako autoryzowany Solution Specialist firmy Siemens oferujemy rozwiązania w technologii TIA, tj. kompleksowej automatyzacji produkcji, na którą składają się sterowniki Simatic, systemy DCS – PCS7, systemy recepturowania – Simatic Batch oraz zarządzania produkcją – Simatic IT (MES zgodne z ISA95).

Oferujemy projektowanie i wykonanie systemów „pod klucz”, poczynając od projektów i oprogramo- wania, poprzez kompletację dostaw, prefabrykację szaf sterowniczych, montaż, aż do uruchomienia na obiekcie. Obok platformy TIA realizujemy projekty także w oparciu o sterowniki i systemy SCADA innych dostawców. W tym roku obchodzimy 25-lecie naszej działalności.

ASKOM jest producentem systemu Asix.Evo (ponad 10 000 użytkowanych licencji, 48 certyfikowanych integratorów) – pakietu projektowania i realizacji przemysłowych systemów IT dla procesów, linii technologicznych i maszyn, oferującym bogatą funkcjonalność, jakiej oczekuje się od systemów HMI/SCADA/MES.

ASTOR Sp. z o.o.
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków
tel. +48 12 428 63 00
fax +48 12 428 63 09
sprzedaz@astor.com.pl

Firma ASTOR wspiera Klientów w podnoszeniu efektywności procesów, dostarczając komponenty automatyki przemysłowej, robotyki, systemy IT oraz wiedzę biznesową i techniczną w formie szkoleń i konsultacji.

Nasza rozbudowana oferta produktowa, w skład której wchodzą światowej klasy rozwiązania GE Automation & Controls, Wonderware, Horner APG, Astraada oraz Satel, pozwalają na kompleksowy dobór rozwiązania w celu automatyzacji pojedynczych maszyn, linii produkcyjnych oraz całych obiektów technologicznych. Dostępne w ramach oferty niezawodne i sprawdzone rozwiązania wykorzystywane są we wszystkich branżach i segmentach rynku.

Lokalny magazyn pozwala nam dostarczać do Państwa produkty nawet w 24 godziny.

Beckhoff Automation Sp. z o.o.
Żabieniec, ul. Ruczajowa 15
05-500 Piaseczno
tel. + 48 22 750 47 00
fax + 48 22 757 24 27
info@beckhoff.pl

Firma Beckhoff Automationdostarcza rozwiązania automatyki stosowane w szerokim zakresie aplikacji: od pojedynczych maszyn, przez wieloosiowe centra obróbcze po systemy automatyki budynkowej. Rozwiązania charakteryzują się dużą innowacyjnością, co sprawia, że jest ona jednym z wiodących producentów automatyki. Urządzenia firmy Beckhoff mogą również współpracować z sieciami opartymi o inne standardy komunikacyjne m.in. EtherCAT, Profibus DP/FMS, Interbus, CANopen, DeviceNet, Sercos, Modbus TCP, Ethernet TCP/IP.

Oferta obejmuje m.in.

 • sterowniki PLC oparte o wejścia/wyjścia stosowane w systemach rozproszonych
 • sterowniki embedded serii CX – wydajne, miniaturowe komputery przemysłowe z wbudowanym systemem operacyjnym czasu
 • moduły rozproszonych wejść/wyjść oraz moduły dla różnych standardów komunikacyjnych m.in. BACNet, EnOcean, LON, DALI, EIB, M-Bus
 • komputery przemysłowe IPC
 • monitory w wykonaniu przemysłowym i panele operatorskie
 • serwonapędy obrotowe (synchroniczne, krokowe) i liniowe oraz serwowzmacniacze
 • TwinCAT – oprogramowanie sterujące i wizualizacyjne typu Soft PLC oraz narzędzie programowe zgodne z IEC 61131-3 (języki IL, FBD, LD, SFC, ST, CFC). TwinCAT to także oprogramowanie pozycjonujące od PTP po wieloosiowe układy napędowe CNC
 • TwinSAFE – jednolity, otwarty standard oprogramowania i sprzętu do realizacji systemów bezpieczeństwa

Conrad Electronic Sp. z o.o.
ul. Kniaźnina 12
31-637 Kraków
tel. +48 12 622 98 00
fax. +48 12 622 98 10
bok@conrad.pl

Conrad to jeden z największych dostawców dla przemysłu w zakresie automatyki, techniki instalacyjnej oraz rozwiązań dla służb utrzymania ruchu.

W naszej ofercie znajdują się elementy elektromechaniki, automatyki i pneumatyki, silniki i motoreduktory prądu stałego i zmiennego, elementy przeniesienia napędu, aparaturę konkrolno-pomiarową, zasilacze przemysłowe, elementy techniki lutowniczej, narzędzia ręczne i elektronarzędzia, kable wraz z materiałami montażowymi, urządzenia warsztatowe, elementy wyposażenia BHP, baterie i akumulatory, urządzenia alarmowe i monitorujące i wiele więcej.

Nasz asortyment stanowi ponad 500 tys. produktów (oraz 300 tys. na zamówienie) od ponad 2000 renomowanych dostawców.

Festo Sp. z o.o.
Janki k. Warszawy
ul. Mszczanowska 7
05-090 Raszyn
tel. +48 22 711 41 00
tel. +48 22 711 41 02
festo_poland@festo.com

Festo Sp. z o.o. została utworzona w 1989 roku, jako kolejna firma córka koncernu Festo - światowego lidera innowacyjnych rozwiązań w dziedzienie automatyki przemysłowej i automatyzacji procesów.

Oferta produktowa firmy Festo w Polsce obejmuje m.in.:

 • siłowniki i napędy pneumatyczne (m.in. siłowniki znormalizowane, okrągłe, kompaktowe, beztłoczyskowe, krótkoskokowe, specjalne typu „Clean Design”)
 • napędy elektryczne oraz silniki i sterowniki silników
 • systemy manipulacyjne
 • zawory i wyspy zaworowe
 • przygotowanie sprężonego powietrza
 • czujniki i systemy wizyjne
 • sterowniki elektroniczne i systemy magistral
 • złączki i przewody pneumatyczne

Oferta wykonań specjalnych dostosowanych do indywidualnych wymagań klientów zawiera m.in.:

 • specjalizowane siłowniki
 • kompletne moduły napędowe i sterujące
 • zespoły manipulatorów
 • szafy sterownicze

USŁUGI

 • Doradztwo techniczne
 • Szkolenia i konsultacje
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • Kompletacja dostaw
 • Usługi oszczędzania energii

INTEK Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 18
14-260 Lubawa
tel.+48 89 645 31 73
fax +48 89 645 31 95
intek@intek.eu.com

Firma Intek sp. z o.o. posiada wieloletnie doświadczenie oraz bogatą wiedzę w zakresie tworzenia i integracji maszyn, urządzeń oraz systemów automatyki przemysłowej. Oferuje kompleksowe rozwiązania dedykowane dla potrzeb indywidualnych Klienta zawierające projektowanie i wykonanie systemów automatyki „pod klucz” dla maszyn, linii produkcyjnych, procesów przemysłowych i kompletnych zakładów dla wielu gałęzi przemysłu. Wyszkolona kadra inżynierska oraz własny zakład produkcyjny umożliwiają produkcję i nadzór nad jakością oferowanych urządzeń począwszy od projektu mechanicznego, elektrycznego poprzez wykonawstwo, prefabrykację szaf, kończąc na instalacji i uruchomieniu u Klienta. Firma zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ze zdalną diagnostyką włącznie.

Oferujemy:

 • systemy transportu technologicznego (transportery, windy, obrotnice, przesuwnice, sztaplarki itp.),
 • stanowiska paletyzacji, depaletyzacji i kompletacji elementów oparte o roboty przemysłowe i manipulatory wieloosiowe,
 • zaklejarki kartonów,
 • platformy obsługowe,
 • inne wg potrzeb klientów.

KIPP POLSKA Sp. z o.o.
ul. Ostrowskiego 7
53-238 Wrocław
tel. +48 71 339 21 44
fax +48 71 336 22 63
polska@kipp.pl

Firma KIPP jest jednym z wiodących na świecie dostawców znormalizowanych elementów maszyn, elementów manipulacyjnych oraz produktów z zakresu oprzyrządowania technologicznego i technologii mocującej.

Na polskim rynku już od ponad 10 lat produkty marki KIPP cieszą się dużą popularnością oraz uznaniem wielu klientów.

W ofercie m.in. rękojeści nastawne, uchwyty przemysłowe, dźwignie zaciskowe, pokrętła, trzpienie ustalające, zatrzaski kulkowe, dociskacze spawalnicze, zaciski, łapy mocujące, zawiasy, zapięcia, wibroizolatory, dociski boczne, systemy szybkiego przezbrajania palet, imadła, systemy mocujące do obróbki 5-osiowej, uchwyty frezarskie.

LOGISYSTEM Sp. z o.o.
00-870 Warszawa
ul. Wronia 45U/2
Biuro/Produkcja:
18-400 Konarzyce
ul. Łomżyńska 95
tel. +48 86 212 52 66
biuro@logisystem.eu

LOGISYSTEM jest firmą inżynierską zajmującą się integracją systemów w zakresie automatyki dla magazynowania i logistyki.

PROJEKTUJEMY I REALIZUJEMY KOMPLEKSOWE SYSTEMY AUTOMATYKI MAGAZYNOWEJ

 • magazyny automatyczne układnice paletowe i pojemnikowe, systemy Shuttle, bufory automatyczne
 • systemy przenośników przenośniki do palet, pojemników, kartonów
 • sortery automatyczne cross-belt, push-tray, tilt-tray, shoe-sorter i inne wysokowydajne i ekonomiczne
 • technologie, maszyny, stanowiska Pick By Light, Put To Light wagi dynamiczne, bramki skanujące, etykietowanie, formiarki kartonów, zaklejarki, automaty, roboty, efektywne stanowiska kompletacji, stanowiska pakowania
 • systemy sterowania i wizualizacji

Nasze systemy wspomagają:
przyjęcie, transport, buforowanie, uzupełnienia lokacji magazynowych, picking, kompletację, konsolidację, sortowanie, pakowanie, paletyzację, wydawanie.

Kompleksowy zakres usług:
projektowanie, realizacja, uruchomienie, serwis

MECALUX Sp. z o.o.
Centrum produkcyjne
ul. Wyczółkowskiego 125
44-109 Gliwice
tel. +48 32 237 88 62
info@mecalux.pl
tel. +48 86 212 52 66
biuro@logisystem.eu

Oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne w zakresie składowania ładunków i transportu bliskiego, w tym:

 • regały paletowe, półkowe i wspornikowe,
 • podesty magazynowe,
 • oprogramowanie WMS (magazynowe oraz przeznaczone do zarządzania produkcją),
 • automatyczne systemy transportu: przenośniki paletowe (łańcuchowe i rolkowe), przenośniki pojemnikowe, wózki wahadłowe, windy paletowe, podwieszany i naziemny system transportu jednoszynowego i inne.

Rozwiązania automatyczne z zakresu transportu ładunków dostarczane przez Mecalux umożliwiają utworzenie nawet najbardziej skomplikowanych tras przebiegu, w ramach których łączonych jest kilka systemów, pracujących w różnych strefach i na różnych kondygnacjach.

Przykładamy szczególną wagę do tego, aby każda instalacja, zarówno magazynowa, jak i w obszarze automatyzacji transportu bliskiego, była projektowana z uwzględnieniem indywidualnych preferencji Klienta oraz charakterystyki obiektu. Współpracujemy z Klientem na każdym etapie realizacji inwestycji, a po jej zakończeniu nasz serwis gwarancyjny i posprzedażowy służy swoim wsparciem technicznym.

„Szyte na miarę” rozwiązania Mecaluxu pomogą usprawnić transport wewnętrzny, zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni dostępnej w obiekcie i zwiększyć efektywność wszystkich procesów zachodzących w nim, przyczyniając się do obniżenia kosztów operacyjnych i personalnych, a tym samym zwiększając konkurencyjność Państwa firmy.

SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303
02-785 Warszawa
tel. +48 22 549 43 53
fax +48 22 549 43 50
sabur@sabur.com.pl
www.sabur.com.pl

Inteligentne systemy zarządzania zużyciem mediów i automatyka w obiektach są w stanie obniżyć koszty eksploatacyjne nawet o 30%. Rozwiązania do automatycznego sterowania instalacjami technicznymi, na co dzień używane przez naszych klientów, nie tylko przynoszą im wymierne efekty finansowe (np. przez zmniejszenie zużycia mediów), lecz także zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowania obiektów. Wspomagają również codzienną pracę personelu obsługi, a właścicielom i menedżerom ułatwiają skuteczne zarządzanie w oparciu o wiarygodne, bieżące oraz dostępne z każdego miejsca dane obiektowe.

Sabur dostarcza kompleksowe rozwiązania automatyzacji dla wielu dziedzin gospodarki. Są to systemy do zarządzania instalacjami technicznymi obiektów infrastrukturalnych i przemysłowych o otwartej architekturze i łatwiej integracji z systemami FM, ERP, BI. Firma dostarcza także oprogramowanie przemysłowe (do raportowania i wizualizacyjne - BI i HM/SCADA/BMS), komponenty do automatyki przemysłowej i biurowej (w tym czujniki i urządzenia wykonawcze), systemy monitoringu i zarządzania zużyciem energii elektrycznej i innych mediów, systemy bezprzewodowej transmisji danych oraz zdalnego dostępu serwisowego do instalacji i urządzeń.

Staubli Łódź Sp. z o.o.
Łagiewniki Nowe
ul. Okólna 80/82
95-002 Smardzew
tel. +48 42 636 85 04
staubli.pl@staubli.com

Jako jeden z wiodących producentów robotów przemysłowych na świecie firma Stäubli posiada w swojej ofercie zarówno modele 4-osiowe jak i 6-osiowe. Nasze ramiona cechują się wysoką precyzją, nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, bezpieczeństwem pracy.

Zakres udźwigu to od 1 kg do 150 kg, zależnie od ramienia. Duża różnorodność modeli ramion pozwa- la na optymalne dopasowanie produktu do potrzeb aplikacji. Oprócz standardowych ramion firma Stäubli produkuje wersje specjalistyczne, takie jak: HE (środowisko o podwyższonej wilgotności), CLEANROOM (środowisko o wysokim stopniu czystości), STERICLEAN (środowisko sterylne), ESD (środowisko o wysokiej ochronie ESD), PAINT (ramiona dedykowane do aplikacji lakierniczych). Warstwa sprzętowa to nie wszystko, w swojej ofercie posiadamy oprogramowanie, dzięki któremu integracja robota na linii produkcyjnej przebiega bezproblemowo. Nasza firma prowadzi również szkolenia w swoim centrum szkoleniowym usytuowanym pod Łodzią.

steute Polska
02-665 Warszawa
al. Wilanowska 321
tel. +48 22 843 08 20
fax +48 22 843 30 52
info@steute.pl

Niemiecka firma steute Schaltgeräte GmbH&Co. KG koncentruje się na projektowaniu i produkcji aparatury łączeniowej niskiego napięcia do złożonych i krytycznych zastosowań w przemyśle. Główne obszary działalności firmy to: Automation (podzespoły systemów automatyki i bezpieczeństwa), Extreme (urządzenia do pracy w ciężkich warunkach i w strefach zagrożonych wybuchem), Wireless (radiowe podzespoły systemów automatyki) oraz Meditec (sterowniki nożne i ręczne do zastosowań medycznych).

Program sprzedaży obejmuje m.in.:

 • łączniki linkowe zatrzymania awaryjnego (www.wylaczniki-linkowe.pl)
 • łączniki nożne (www.wylaczniki-nozne.pl)
 • łączniki pozycyjne i krańcowe
 • łączniki, czujniki i blokady elektromagnetyczne bezpieczeństwa
 • czujniki indukcyjne i magnetyczne
 • kurtyny i bariery świetlne bezpieczeństwa (www.kurtyny-swietlne.pl)
 • maty, listwy i zderzaki bezpieczeństwa
 • urządzenia w wykonaniu radiowym (technologia sWave)
 • urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym (ATEX)

Oferujemy także wersje specjalne urządzeń, przygotowane zgodnie ze specyfikacją techniczną klientów.

TECHSYSTEM
ul. Wrzosowa 18
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 33 816 73 61
fax +48 33 816 73 62
info@techsystem.pl

Firma TECHSYSTEM jest wiodącym dostawcą urządzeń do automatyzacji oraz narzędzi i systemów dynamometrycznych do połączeń śrubowych.

Posiadamy w ofercie roboty z systemem wizyjnym, roboty kartezjańskie, roboty typu delta, stoły obrotowe, wkrętarki dynamometryczne sterowane, elektryczne i pneumatyczne, podajniki śrubek, mierniki momentu, statywy, narzędzia hydrauliki siłowej, zakrętarki dynamometryczne elektryczne, pneumatyczne i akumulatorowe, systemy chłodzenia cieczy przemysłowych, znakowarki przemysłowe i urządzenia do pomiaru parametrów zgrzewania i spawania.

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą. Działamy na wielu płaszczyznach, a naszym celem jest sprostanie wymaganiom klientów i zaspokojenie ich potrzeb poprzez profesjonalną obsługę i doradztwo techniczne. Dostarczamy komponenty, gotowe rozwiązania, jak również integrujemy oferowane przez nas produkty do zastosowania w ciągu produkcyjnym klienta.

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.