• config

  Firma RS Components wprowadza czwartą generację bardzo wąskich zasilaczy LOGO!Power

   

  Ścisła współpraca pomiędzy firmami Siemens i RS ułatwia przejście na najnowszą generację inteligentnych zasilaczy

   

  OKSFORD, Wielka Brytania, wrzesień 2017 r.firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów poinformowała o dostępności zasilaczy LOGO!Power czwartej generacji firmy Siemens. Te nowe i bardzo cienkie zasilacze mają taką samą konstrukcję jak sterowniki logiczne LOGO!8 firmy Siemens i zapewniają moc do 100 W w tablicach rozdzielczych, a przy tym są w pełni zgodne z urządzeniami z oferty produktów trzeciej generacji.

  Oferta obejmuje obecnie dwa dodatkowe urządzenia, jak również nowe funkcje oraz szeroki zakres zastosowań, takich jak automatyka przemysłowa (łatwe w obsłudze maszyny do pakowania, prasy do odpadów, przenośniki taśmowe oraz systemy sortujące) oraz automatyka budynków (elementy sterujące instalacji oświetleniowych, rozbudowa systemów sterowania ogrzewaniem, oraz elementy sterujące drzwiami i bramami). Seria zapewnia również rozszerzony zakres temperatur roboczych od –25 do +70°C, umożliwiający wykorzystanie urządzeń w niskich temperaturach.

  Szerokość obudowy kompaktowych urządzeń czwartej generacji (od 18 do 72 mm) zredukowano o 18 mm w porównaniu z modelem poprzedniej generacji, co umożliwia bardziej elastyczne możliwości montażu na szynach DIN w tablicach rozdzielczych lub bezpośrednio na ścianach i sufitach. Można je również zamontować w układzie jedna obok drugiej z innymi urządzeniami, np. dostarczając zasilanie do sąsiadujących inteligentnych modułów logicznych LOGO!.

  Gwarantując bardzo niskie zużycie energii zarówno w trybie czuwania i trybie pracy, seria zapewnia sprawność do 90% w całym zakresie obciążeń oraz straty mocy bez obciążenia poniżej 0,3 W. Zintegrowany monitor prądu pomaga również w uruchamianiu i serwisowaniu: wyjście napięciowe można odczytywać w czasie rzeczywistym jako wartość napięcia za pomocą punktu pomiarowego. Rozłączenie przewodów w celu wykonania konwencjonalnego pomiaru prądu nie jest już konieczne, a bezpośrednie napięcie będzie nadal dostarczane do systemu bez przerw. Seria zapewnia również diagnostyczny sygnał LED „DC OK”, sygnalizujący status.

  Seria rozszerza ofertę produktów LOGO!Power o dwa nowe warianty wyjść — 2 V/0,6 A i 12 V/0,9 A. Łącznie z tymi dwoma urządzeniami seria składa się z 11 urządzeń z regulowanym napięciem wyjściowym wynoszącym 5, 12, 15 i 24 V zasilającym wyjście mocą wynoszącą do 100 W. Szerokozakresowe wejście umożliwia pracę zasilaczy we wszystkich jednofazowych sieciach zasilania przy napięciu nominalnym od 11 do 240 V AC, nawet w przypadku bezpośrednich sieci napięcia od 110 do 300 V DC bez potrzeby przełączania.

  Firmy RS i Siemens ściśle ze sobą współpracują, aby umożliwić płynne przejście na najnowsze modele. W związku z tym będą utrzymywane, tak długo, jak to będzie możliwe, zapasy magazynowe dotychczasowych produktów, a jednocześnie klienci, którzy opracowują nowe projekty i chcą skorzystać z najnowszych funkcji i technologii, będą zaopatrywani w produkty nowej generacji.

  Nowe zasilacze LOGO!Power firmy Siemens są obecnie dostępne w RS w krajach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

   

  -Ends-

   

  O RS Components

  RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty
  z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów.

  Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
  i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.

  Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com

   

  Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

  Background Image

  Header Color

  :

  Content Color

  :