• config

  Łożyska NKE dla techniki rolniczej

   

  NKE Austria GmbH prezentuje na targach Agritechnica 2017 w Hanowerze łożyska do maszyn rolniczych i urządzeń do uprawy gruntów i terenów zielonych. Szczególnie do urządzeń służących do uprawy gruntów NKE przedstawia specjalistyczne, wstępnie zmontowane i gotowe do użycia zespoły łożyskowe.

  Solidne zespoły łożyskowe o nazwie Agri Units są przeznaczone do maszyn rolniczych, w których niezbędne jest obrotowe połączenie między konstrukcją maszyny a elementem roboczym. Zespół łożyskowy może być zastosowany bez montażu wstępnego. Zastępuje on aż do dziesięciu pojedynczych komponentów, tak że zakupy oraz magazynowanie i utrzymanie części zamiennych ograniczają się do jednego podzespołu. Opracowane przez NKE zespoły łożyskowe są stosowane w siewnikach, maszynach nawożących i rozprowadzających gnojowicę. Innym przykładem ich zastosowania są brony talerzowe o średnicach talerzy do 650 mm włącznie (zdjęcie).

  Zespoły łożyskowe wyróżniają się zoptymalizowaną geometrią wewnętrzną zapewniającą dużą wytrzymałość na obciążenia i dużą sztywność. Wysokiej jakości smar wypełniający jest dostosowany do surowych warunków eksploatacji na polu i ma długi okres użytkowania, dzięki czemu dobrze zabezpiecza łożyska przed korozją. Bardzo wydajna kombinacja uszczelek zapobiega przenikaniu zanieczyszczeń do wnętrza łożyska, a zewnętrzna pokrywa zabezpieczająca chroni je przed brudem i uszkodzeniami mechanicznymi.

  Do zastosowań, w których nie można używać kompletnych zespołów łożyskowych, NKE poleca łożyska standardowe i specjalne, np. do pras zwijających, przekładni PTO i gąsienic pojazdów.

  „Rozrastający się rynek technologii rolniczych od 15 lat jest ważną gałęzią dla NKE. Na rosnące wymagania dotyczące integralności, solidności i sprawności NKE odpowiada ciągłym, ukierunkowanym na potrzeby klienta rozwojem gamy produktów” – mówi Daniel Thalmann, dyrektor działu Advanced Engineering. Producenci maszyn rolniczych korzystają z tego nowego wydziału w NKE Steyr, gdzie wiedza w dziedzinie badań i rozwoju łączy się z praktycznymi doświadczeniami technicznymi. Oprócz nieustannego rozwoju produktów NKE oferuje firmom rolniczym serwis obejmujący doradztwo, wsparcie projektanckie, obliczenia techniczne, wparcie przy certyfikacjach oraz szkolenia.

   

  Zdjęcia:

  Zdjęcie 1: Zespół łożyskowy NKE do brony talerzowej

   

   

  Zdjęcie 2: Model talerza brony talerzowej z zespołem łożyskowym NKE

   

   

   

  NKE na targach Agritechnica 2017:

  12 – 18 listopada 2017, Hanower, Niemcy: Hala 15, stoisko G18

   

  Informacje o NKE Austria GmbH:

  NKE Austria GmbH – to uznany producent wysokiej jakości łożysk, mający swoją centralę w Steyr (Austria). Przedsiębiorstwo powstało w 1996 roku, założyli je starsi rangą pracownicy ówczesnej firmy Steyr Wälzlager. Od 2016 roku 49% udziałów w NKE ma hiszpański producent łożysk Fersa Bearings, działający w obszarze przemysłu motoryzacyjnego.

  NKE produkuje zarówno łożyska standardowe, jak i łożyska specjalne do wszystkich zastosowań przemysłowych. Baza techniczna, prace nad rozwojem produktów, produkcja i obróbka wykańczająca komponentów, montaż, monitorowanie jakości, logistyka, sprzedaż i marketing skupione są  w centrali w Steyr. Zakład uzyskał certyfikat zgodności z ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz z OHSAS 18001. Szeroki asortyment oferowanych łożysk dostępny jest ze składów magazynowych lub na zamówienie, z gwarancją krótkich terminów realizacji zamówień. Oferta obejmuje także produkty i rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Oprócz nieustannego rozwijania poszczególnych produktów i techniki ich zastosowań NKE zapewnia pełny zakres usług technicznych, doradczych, dokumentacyjnych i szkoleniowych. Produkty NKE dystrybuowane są przez sieć 12 biur przedstawicielskich i ponad 240 dystrybutorów działających w 60 krajach.

  Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

  Background Image

  Header Color

  :

  Content Color

  :