Firma RS Components wprowadza do oferty złącza magnetyczne Rosenberger, zapewniające prostsze, bezpieczniejsze i bardziej niezawodne połączenia USB

 

Samoustalające połączenia, podłączanie bez użycia siły i bezpieczne rozłączanie pozwalają uniknąć typowych zagrożeń

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dostawcy produktów dla inżynierów, ma teraz w swojej ofercie rozwiązanie zapewniające łatwiejsze i bezpieczniejsze korzystanie ze złączy USB w ograniczonych przestrzeniach i zastosowaniach związanych z ryzykiem uszkodzenia urządzeń w wyniku przypadkowego rozłączenia.

W ofercie RS znalazły się już magnetyczne samoustalające złącza USB typu A, B, Micro-B i Mini-B. Pełna gama obejmuje zestawy wtyków, gniazd i przewodów, umożliwiając zastosowanie połączeń magnetycznych po obu stronach przewodu. Nowe rozwiązanie jest trwalsze i nie wymaga użycia siły przy podłączaniu, a funkcja samoustalania pozwala precyzyjnie podłączyć wtyczkę nawet w słabo widocznych miejscach, do których trudno sięgnąć. Magnetyczne złącza USB są ponadto odporne na wodę i promieniowanie UV, a mechanizm rozłączania eliminuje potrzebę użycia narzędzi i zabezpiecza sprzęt przed skutkami przypadkowego odłączenia.

Złącza zabezpieczone są przed nieprawidłowym połączeniem i wyposażone są w niezawodne, odporne na korozję pozłacane styki, które dodatkowo łatwo utrzymać w czystości. Takie rozwiązanie zapewnia długą i bezproblemowe użytkowanie nawet w trudnych warunkach.

Magnetyczne złącza firmy Rosenberger mogą być stosowane ze wszystkimi połączeniami USB 2.0. Gama obejmuje także adapter męski-żeński USB-A, adapter Micro-B oraz zestawy 1-metrowych przewodów ze złączami USB-A do Micro-B w wersji męskiej lub żeńskiej w kolorze białym lub czarnym. Ponadto klienci mogą nabyć zestawy przewodów o długości 1,5 m z wtyczką USB-A i magnetyczną okrągłą wtyczką 5-stykową oraz akcesoria zgodne z okrągłym złączem 5-stykowym.

 

O RS Components

RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty
z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów.

Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.