Innowacyjny system Rittala realizuje założenia Przemysłu 4.0

Zdjęcie 1: W celu zoptymalizowania procesów łańcucha wartości w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, płaskie części systemu VX25 opatrzono kodem QR.

Zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów HMI system szaf pełnogabarytowych Rittal VX25 wspiera budowę aparatury sterowniczej i rozdzielczej w drodze do realizacji założeń Przemysłu 4.0. Dzięki połączeniu nowej szafy sterowniczej i jej cyfrowego bliźniaka produkt spełnia wszystkie wymagania cyfryzacji – od konfiguracji online i inżynierii, przez montaż, aż po automatyzację i śledzenie. Wysoka jakość i ciągłość danych w inżynierii pozwala firmie Rittal spełnić warunki połączenia realnego i fizycznego przebiegu procesów – z wyraźnym wzrostem efektywności dla projektantów aparatury sterowniczej i rozdzielczej.

System VX25 zawiera wszystkie dane 3D w najwyższej jakości. Cyfrowy produkt wspiera projektantów aparatury sterowniczej i rozdzielczej we wszystkich procesach, wzdłuż łańcucha wartości. Projekt elektryczny, konstrukcja mechaniczna, zamówienie, kalkulacja, produkcja oraz wszystkie inne obszary wytwarzania aparatury sterowniczej i rozdzielczej mają w ten sposób stały dostęp do kompletnych danych. Przed użytkownikiem otwierają się nowe drogi do kompleksowej cyfryzacji procesów, zgodnie zasadami Przemysłu 4.0.

Zdjęcie 2: Maksymalna jakość i ciągłość danych w inżynierii pozwala firmie Rittal spełnić warunki połączenia realnego i fizycznego przebiegu procesów – z wyraźnym zyskiem dla konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej na efektywności.

Najwyższa jakość danych

Efektywność planowania i tworzenia projektów na komputerach zapewniona jest przez łatwe pobieranie szczegółowych, zweryfikowanych danych dzięki oprogramowaniu CAD 3D, elastyczną transmisję danych we wszystkich popularnych systemach CAD, mechatroniczną inżynierię za pomocą CAE/CAD, a sporządzanie layoutu szafy sterowniczej jest możliwe dzięki EPLAN Pro Panel oraz klasyfikację danych według eClass i ETIM. Te specjalistyczne narzędzia umożliwiają realizację procesów projektowych z każdego miejsca na świecie.

Zdjęcie 3: VX25 oferuje maksymalną jakość i ciągłość danych, mniejszą złożoność oraz oszczędność czasu, a także bezpieczeństwo montażu.

Bezbłędna konfiguracja

Łatwą i bezbłędną konfigurację VX25 oraz żądanych komponentów zabudowy umożliwia internetowy system konfiguracji Rittal. Wymagany poziom bezpieczeństwa planowania zapewniają zintegrowane kontrole poprawności, które pozwalają na bezpośrednią reakcję, gwarantując wysoką niezawodność rozwiązania. Rittal upraszcza ponadto proces składania zamówienia oraz wsparcie online podczas przechodzenia z TS 8 na system szaf pełnogabarytowych VX25, poprzez narzędzia dostępne na stronie:

https://www.rittal.com/com_en/vx25/?lng=pl

Zdjęcie 4: Po pięciu latach prac, Rittal na targach Hannover Messe 2018 świętuje premierę swojego nowego systemu szaf pełnogabarytowych VX25.

Łatwy tracking

Zweryfikowane rezultaty konfiguracji i inżynierii tworzą podstawę do automatycznego sterowania maszynami w produkcji. W celu zoptymalizowania procesów łańcucha wartości w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, płaskie części systemu VX25 opatrzono kodem QR. W przyszłości będzie można je wykorzystać np. do sterowania produkcją oraz zwiększenia poziomu identyfikowalności podczas budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Za pomocą kodów QR można przyporządkować komponenty szafy sterowniczej do konkretnego zamówienia lub projektu klienta. W ten sposób można śledzić podzespoły przez cały proces, przyporządkować je do konkretnych realizacji oraz rejestrować ich dokładną wysyłkę.

 

O firmie Rittal

Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).

Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.

Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.

Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.

Spółka Rittal Sp. z o.o.  została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com

źródło : Rittal Sp. z o.o.

https://www.rittal.com/com_en/vx25/index.php?lng=pl

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.