Firma RS Components oferuje najnowszą wersję złączy HARTING PushPull przeznaczonych do zastosowań przemysłowych

Druga generacja rozwiązań PushPull zapewnia dużą elastyczność, pewniejsze połączenie i większą niezawodność w zastosowaniach Przemysł 4.0

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego wielokanałowego dystrybutora, ogłosiła wprowadzenie do oferty złączy HARTING z serii PushPull V4 przeznaczonych do różnych zastosowań przemysłowych.

Przemysłowa seria PushPull obejmuje złącza przeznaczone do przesyłania danych, sygnałów oraz zasilania i zapewnia dużą elastyczność modułową, dzięki czemu nadaje się idealnie do zastosowań typu Przemysł 4.0, zapewniając szybką i łatwą obsługę oraz wytrzymałość i szeroki zakres zastosowań. Na przykład procesy produkcji przemysłowej są w coraz większym stopniu zależne od rozwiązań modułowych i elastycznych, w szczególności w zakresie okablowania oraz technik zakańczania przewodów. Przestoje w produkcji spowodowane pracami serwisowymi i konwersyjnymi mogą prowadzić do powstania znaczących kosztów. Jednak w przypadku konieczności konwersji lub nawet zmiany lokalizacji instalacji przemysłowej system PushPull umożliwia szybkie rozłączenie i ponowne podłączenie procesów przemysłowych.

Druga generacji produktów PushPull V4 wyróżnia się nowym wyglądem i dodatkowymi zaletami. Jest na przykład wyposażona w obudowy z nowego materiału, zaprojektowanego w celu zapewnienia ochrony przed działaniem bardzo agresywnych substancji chemicznych, takich jak olej używany w tokarkach czy frezarkach.

Nowe wersje produktów zapewniają także większe bezpieczeństwo dzięki blokadzie złącza wtykowego. Jest to dodatkowa blokada obrotowa zabezpieczająca element blokujący złącza PushPull po jego wsunięciu, co pozwala zwiększyć niezawodność procesów. Nowe złącza PushPull mają tylko jeden zacisk kablowy (w poprzednich modelach używano trzech) i umożliwiają stosowanie kabli o większej średnicy, od 4,5 do 10 mm, co ułatwia użytkownikom rozwiązanie problemów z przeciekami lub niewystarczającym odciążeniem przewodów.

Produkty z tej serii są także wyposażone w zestaw oznaczeń w dwóch kolorach. Pierwsze oznaczenie ułatwia podłączanie dzięki wskazaniu prawidłowej orientacji złącza i gniazda. Drugie pozwala na łatwą identyfikację prawidłowego połączenia, w szczególności w przypadku, gdy obok siebie jest podłączanych wiele złączy PushPull. W ten sposób eliminowane są błędy w okablowaniu i skracany jest czas instalacji.

Złącza HARTING z serii PushPull V4 są obecnie dostępne w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

 

Informacje o RS Components

RS Components i Allied Electronics to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.