Umowa firm RS Components i Zerynth wzmacnia strategię współpracy i zwiększa możliwości DesignSpark IoT

Zestaw oprogramowania pośredniczącego DesignSpark Zerynth Studio umożliwi projektantom programowanie mikrokontrolerów w celu ich łączenia z Internetem Rzeczy

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego wielokanałowego dystrybutora, ogłosiła dzisiaj podpisanie umowy o wyłącznej współpracy z firmą Zerynth, start-upem zajmującym się opracowywaniem oprogramowania pośredniczącego dla projektów i zastosowań związanych z Internetem Rzeczy (IoT). Najważniejszym elementem tej umowy jest udostępnienie środowiska projektowego IoT firmy Zerynth poprzez unikalny portal dla społeczności inżynierów DesignSpark, co zapewni łatwe pobieranie narzędzi.

Firma Zerynth opracowała wydajny pakiet narzędzi umożliwiających programowanie cieszących się dużą popularnością mikrokontrolerów 32-bitowych i podłączanie ich do najnowocześniejszych systemów działających w chmurze, co pozwala na szybkie wdrażanie technologii IoT. Pakiet oprogramowania to bezpłatne, wieloplatformowe środowisko programistyczne działające w systemach Windows, Linux i Mac OS X.

Zestaw narzędzi obejmuje kompilator, debugger oraz zaawansowany edytor kodu, a także samouczki i przykładowe projekty. Umożliwia inżynierom i projektantom używanie języka Python lub hybrydy języków C/Python. Inżynierowie mogą rozpocząć programowanie po zainstalowaniu maszyn wirtualnych Zerynth VM w jednym z wielu obsługiwanych mikrokontrolerów wiodących producentów, takich jak Espressif, Nordic Semiconductor, NXP, Microchip/Atmel czy STMicroelectronics, a następnie mogą podłączyć mikrokontrolery do wiodących usług w chmurze, np. tych oferowanych przez firmy Amazon, Google, IBM lub Microsoft.

Pakiet DesignSpark Zerynth Studio można pobrać z witryny DesignSpark. Jest to zestaw bezpłatnych narzędzi programowych, zasobów oraz informacji ułatwiających inżynierom rozwijanie projektów elektronicznych i szybkie przechodzenie od fazy koncepcyjnej do fazy tworzenia prototypowych urządzeń.

„Naszą misją jest pomaganie klientom w przyspieszaniu projektowania i rozwijania rozwiązań dla środowiska IoT poprzez ograniczenie stopnia skomplikowania i usunięcie barier stojących przed inżynierami” — powiedział Gabriele Montelisciani, dyrektor generalny firmy Zerynth. „Ta koncepcja doskonale pasuje do platformy DesignSpark firmy RS gromadzącej społeczności producentów i inżynierów, dlatego z przyjemnością nawiązujemy współpracę z liderem w branży w celu zapewnienia maksymalnego zasięgu innowacyjnych technologii programistycznych IoT firmy Zerynth”.

„Umowa stanowi punkt zwrotny w ewolucji naszego modelu współpracy i wzmacnia strategię firmy RS w zakresie środowiska IoT” — powiedział Richard Curtin, wiceprezes ds. partnerstwa strategicznego w RS. „To pierwsza ogólnoświatowa, komercyjna umowa SaaS związana z IoT dla firm RS i Electrocomponents plc oraz doskonały przykład naszego dążenia do innowacyjności i oferowania światowej klasy produktów, technologii i rozwiązań. Pakiet oprogramowania Zerynth szybko staje się «androidem» dla wbudowanych aplikacji IoT i stanowi kluczowy dodatek do platformy DesignSpark umożliwiającej projektowanie i rozwijanie narzędzi dla inżynierów”.

 

Informacje o RS Components

RS Components i Allied Electronics i IESA to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.