RS Components wprowadza połączeniowe urządzenia dużej mocy firmy Amphenol do pojazdów hybrydowych i elektrycznych

Nowe portfolio złączy wysokiego napięcia, zaprojektowane z myślą o zasilaczach mobilnych lub stacjonarnych, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), światowy dystrybutor wielokanałowy, wprowadziło do oferty złącza dużej mocy firmy Amphenol, które są specjalnie zaprojektowane do łączenia kabli zasilających stosowanych w systemach napędowych pojazdów elektrycznych (EV).

Seria gniazd i wtyczek MSD, zaprojektowana jako bezpieczne i niezawodne rozwiązanie do serwisowania pojazdów elektrycznych, oferuje beznarzędziowe rozwiązanie do odłączania wewnętrznego akumulatora wysokiego napięcia i zapewnienia ochrony przeciwzwarciowej. Urządzenie wykorzystuje dwustopniowy system dźwigni do otwarcia obwodu HVIL (blokady wysokiego napięcia) przed otwarciem styków. Wszystkie powierzchnie przewodzące wysokiego napięcia w gniazdach są odporne na kontakt zgodnie z normą IP2XB.

Drugim produktem jest seria wtyków i gniazd Excel-Mate HVSL (High Voltage Safety Lock), która przeznaczona jest do różnych zastosowań w pojazdach elektrycznych, w tym do połączeń zasilających i sygnałowych. Dostępne są urządzenia jednodrogowe i trójdrogowe wykorzystujące technologię styków firmy RADSOK o napięciu znamionowym do 1 kV i prądzie od 23 A do 350 A.

Trzecim produktem jest seria złączy HVPT Excel-Mate do zastosowań w pojazdach elektrycznych, która zapewnia niezawodne i ekonomiczne połączenie przelotowe wysokiego napięcia. Ta lekka seria wyposażone w plastikową obudowę oraz dławik kablowy i zapewniająca stopień ochrony IP67 ma ekranowanie 360°, napięcie znamionowe do 1000 V DC i zawiera urządzenia oferujące połączenia jedno-, dwu- i trójdrogowe. Dostępne są również różne pozycje kodowania.

Ostatnim produktem jest nowe złącze Combo Excel-Mate CCS spełniające wymagania normy IEC62196-3 i umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych prądem przemiennym lub stałym. Wtyczka Combo zawiera dwa styki zasilania DC, co zapewnia wyjątkowo szybkie ładowanie w miejscach publicznych. Zarówno gniazdo Combo CCS, jak i wtyczka, są wyposażone w czujnik temperatury i kolorową diodę LED do monitorowania stanu i temperatury ładowania. Złącze Combo dostępne jest w wersjach dla prądu 60, 125 i 200 A o dowolnej długości kabla.

Wysokonapięciowe elementy połączeniowe firmy Amphenol do pojazdów elektrycznych dostępne są w firmie RS w regionach EMEA oraz Azja-Pacyfik.

Informacje o RS Components

RS Components i Allied Electronics i IESA to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.