Nie dopuścić do przestoju – jak znaleźć najlepsze rozwiązania do swojej fabryki?

Utrzymanie ruchu to jeden z najważniejszych działów w firmach produkcyjnych. Dlaczego? Awaria powoduje duże straty poprzez przestój, konieczność wymiany części lub nawet zmodyfikowania procesu produkcyjnego, który by uwzględniał pominięcie danej maszyny lub urządzenia na dłuższy okres. Wielu awarii można zapobiec, wprowadzając do przedsiębiorstwa nowoczesne rozwiązania wpływające na poprawę optymalizacji produkcji. Tylko dzięki takiemu podejściu fabryka może uniknąć niespodziewanych awarii, a najlepszym miejscem na znalezienie usług i produktów zwiększających efektywność zakładów produkcyjnych są Targi Maintenance (2-3 października, 2019 r., EXPO Kraków).

Powrót do szkoły

Niezastąpionym punktem programu Targów Maintenance jest konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Jak co roku, podczas 2 dni targowych, uznani w branży eksperci i praktycy poprowadzą szereg prezentacji dedykowanych pracownikom utrzymania ruchu i osobom zarządzającym produkcją. Jest już znany program edycji 2019 -  w zróżnicowanym programie znajdą się zarówno zaawansowane metody zarządzania utrzymaniem ruchu jak i analiza narzędzi i technik diagnostycznych przydatnych w konkretnych sytuacjach. Zarządzanie wizualne, system sugestii pracowniczych, system turkusowych organizacji, oszczędzanie energii, lean managmant (ang. szczupłe zarządzanie) – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone na konferencji. Dużą część prezentacji zajmować będą przykłady, tzw. „case studies”, z przedsiębiorstw różnej wielkości i z różnych branż, aby wiedza nie pozostała tylko teorią bez pokrycia. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do analizy stosowanej w zakładach produkcyjnych strategii i polityki utrzymania ruchu.

Nowości siłą przemysłu

Dbając o uatrakcyjnienie formuły targowej, organizatorzy zaplanowali nową strefę tematyczną – FILTRY. Jest to odpowiedź na problemy branży z dużą różnorodnością wielkości cząstek w procesach obróbki i produkcji. Nowa strefa tematyczna skierowana jest do wszystkich profesjonalistów zainteresowanych projektowaniem, rozwojem, zakupem i sprzedażą urządzeń oraz usług związanych z filtrowaniem i separacją. . Filtracja gazów bowiem ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie w procesach gospodarczych człowieka powstają gazy zapylone cząstkami stałymi. Gama tych procesów jest bardzo szeroka i praktycznie nie ma gałęzi przemysłu, w której nie ma potrzeby jej stosowania. Głównymi źródłami tych zanieczyszczeń są przede wszystkim procesy spalania paliw (węgiel, biomasa, odpady), procesy mielenia, sortowania, kruszenia, prażenia, obróbki materiałów sypkich. Odpowiednia filtracja powietrza jest więc bardzo istotna. Pyły emitowane wraz z gazami szkodzą zdrowiu i środowisku naturalnemu, dlatego tak ważna jest ich eliminacja. Dotyczy to przede wszystkim miejsc związanych z przebywaniem człowieka. 

Obecność obowiązkowa

Targi Maintenance, to jedyne w Polsce wydarzenie, na którym spotykają się eksperci i praktycy utrzymania ruchu z całej Europy. Ponad 200 dostawców zaproponuje swoje usługi i produkty profesjonalnemu gronu odbiorców. W ubiegłym roku podczas wystawy zaprezentowano ponad 100 branżowych innowacji. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej! Zainteresowanie Wystawców Targami jest coraz większe, w końcu Maintenance to najważniejsze na mapie kraju miejsce integracji branży. W tym samym miejscu i czasie odbędą się 11. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Symas®.

Na najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży przemysłowej już jesienią (2-3 października 2019 r.) zapraszamy do Krakowa.

Więcej informacji na: www.mtc.krakow.pl

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.