Rozwiązanie MTX - zaawansowany cyfrowo system CNC

Kilkaset typów obrabiarek jest  uruchamianych wirtualnie i są one połączone z narzędziami technicznymi Bosch Rexroth

Najnowsza wersja oprogramowania MTX, systemu sterowania CNC rozszerza i upraszcza możliwości cyfrowe obrabiarek poprzez symulacje maszynowe 3D jako część bieżących zadań. Wzrost znaczenia cyfryzacji i  łączności sprawił, że  system sterowania CNC przekształcił się, zarówno pod względem projektowym, jak i funkcjonalnym w praktyczne i sprawdzone rozwiązanie Internetu rzeczy IoT, które już dziś spełnia przyszłe wymagania w zakresie łączności.

System MTX, oparty na bardzo efektywnym sprzęcie o trzystopniowej skalowalności, jest najwydajniejszym takim produktem na rynku. Umożliwia sterowanie nawet 250 osiami CNC w 60 kanałach za pomocą jednego sterownika, włącznie z funkcjami PLC. Najnowsza wersja obejmuje pakiety obsługujące wszystkie popularne procesy obróbki metalu i cięcia laserem oraz maszyny hybrydowe.

Projektowanie, realizowane jest za pomocą centralnego oprogramowania IndraWorks i obejmuje ono planowanie, parametryzację i testowanie systemów CNC, PLC i HMI. Kilkaset typów obrabiarek zostało uruchomionych  wirtualnie i automatycznie wykorzystując funkcje systemu MTX takie jak „cyfrowy bliźniak” czy  inne zintegrowane narzędzia programowe. Producenci maszyn mogą zastosować swoją wiedzę fachową w całkowicie otwartej architekturze bez obawy o bezpieczeństwo. Ponadto dzięki realistycznym symulacjom maszynowym 3D użytkownicy mogą z wyprzedzeniem wykrywać błędy oraz cyfrowo optymalizować procesy obróbki mechanicznej.

MTX jest jednym z pierwszych systemów CNC, który udostępnia systemy OPC UA klient-serwer od samego początku. Znana z pionierskich przedsięwzięć firma Bosch Rexroth obsługuje również rozwiązanie umati - model informatyczny obrabiarki dostosowany do wymagań różnych producentów, opracowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Obrabiarek (VDW). Dzięki otwartym standardom CNC, rozwiązanie MTX pozwala użytkownikom na automatyczną integrację obrabiarki z heterogenicznymi środowiskami Internetu rzeczy IoT i fabryką przyszłości bez podejmowania dodatkowych działań.

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Dzięki inteligentnym komponentom, niestandardowym rozwiązaniom systemowym i usługom Bosch Rexroth tworzy niezbędne środowisko dla w pełni połączonych aplikacji. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, jak również oprogramowanie i interfejsy do rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2018 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 32,300  pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2018) i wygenerowała w 2018 roku obrót w wysokości 77,9 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 69,500 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 125 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.