Firma Bosch Rexroth przedstawia sterowniki BODAS RC 40 zaprojektowane specjalnie dla maszyn rolniczych

Najnowsza generacja sterowników BODAS RC łączy bezpieczeństwo funkcjonalne i bezpieczeństwo informacji z przyszłościowymi technologiami łączności.

Firma Bosch Rexroth wprowadza na rynek trzy wersje nowych sterowników BODAS RC serii 40, które nadają się idealnie do wykorzystania w maszynach rolniczych. Sterowniki te zapewniają bezpieczeństwo funkcjonalne i spełniają wszystkie wymagania sektora rolniczego. Są zgodne z najnowszymi trendami w dziedzinie łączności, można je również wykorzystać w pojazdach autonomicznych. Umożliwiają projektantom maszyn rolniczych przygotowanie się do przyszłych wymagań.

Na targach Agritechnica 2019 firma Bosch Rexroth zaprezentuje najnowszą generację swoich sterowników Bodas RC. Te skalowalne i modułowe systemy serii 40, które umożliwiają optymalne sterowanie komponentami elektronicznymi, są oferowane w trzech wersjach ― małej, średniej i dużej. Podobnie jak w przypadku przetestowanej i sprawdzonej w praktyce serii 30, każda z tych trzech wersji ma takie same konektory. Sterowniki BODAS RC 40 zapewniają więc producentom maszyn elastyczność i skalowalność podczas prac nad rozwojem produktów. Sterowniki i powiązane z nimi oprogramowanie wykonują zadania zarówno w napędzie jezdnym, jak i hydraulice roboczej maszyn samojezdnych.

Bezpieczeństwo dziś i jutro

Te sterowniki nowej generacji zostały doskonale dostosowane do wymagań maszyn rolniczych. Są zgodne z normą ISO 25119 w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego maszyn rolniczych i leśnych, a ponadto mają funkcje bezpieczeństwa, które według standardów określonych dla rolnictwa reprezentują poziom wydajności (AgPL) „d”. Dzięki temu producenci już dziś mogą tworzyć maszyny na miarę przyszłości, np. urządzenia autonomiczne, w przypadku których obowiązują wyjątkowo wysokie restrykcyjne normy bezpieczeństwa.

Nowe mechanizmy bezpieczeństwa chronią producentów i użytkowników przed niezamierzonym zainstalowaniem niewłaściwego oprogramowania lub jego nieodpowiedniej wersji, czy też omyłkowym wprowadzeniem nieprawidłowych zmian w ustawieniach. W związku z tym hasła stosowane na poziomach zatwierdzania różnych ról w firmie producenta maszyn są przypisywane np. do parametrów, które spełniają wymagania prawne lub wymagania dotyczące bezpieczeństwa.

Szybkie przesyłanie danych

Nowe sterowniki zapewniają niezawodną łączność m.in. dzięki np. złączu ISOBUS. Ten interfejs komunikacyjny oparty na standardzie CAN umożliwia uruchamianie aplikacji w sterownikach BODAS RC 40 zainstalowanych w traktorach, dołączanych do nich maszynach i innych urządzeniach rolniczych. Ponieważ w maszynach samojezdnych stosowane są coraz częściej aplikacje oparte na standardzie Ethernet, nowe średnie i duże sterowniki firmy Bosch Rexroth zostały wyposażone również w interfejs 100Base-T1. Standard ten, który ma już stałe miejsce w samochodach osobowych i ciężarowych, umożliwia szybkie przesyłanie danych za pośrednictwem nieekranowanych dwużyłowych przewodów wewnątrz pojazdu. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce znajdzie powszechne zastosowanie również w maszynach rolniczych.

Sterowniki BODAS RC 40 spełniają wymagania dotyczące zgodności elektromagnetycznej (EMC) określone dla rolnictwa. Mają również znak przyznawany przez Ekonomiczną Komisję dla Europy (ECE) odnoszący się do homologacji typu zgodnie z Regulaminem nr 10. Goście targów Agritechnica 2019 mogą zapoznać się z tymi urządzeniami bezpośrednio na stoisku firmy Bosch Rexroth (A04) w hali 16.

 

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Dzięki inteligentnym komponentom, niestandardowym rozwiązaniom systemowym i usługom Bosch Rexroth tworzy niezbędne środowisko dla w pełni połączonych aplikacji. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, jak również oprogramowanie i interfejsy do rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2018 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 32,300  pracowników.
Więcej informacji:
www.boschrexroth.pl

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.