System MOVI-C® od SEW-EURODRIVE w kalibrownicy firmy WRAZIDŁO – case study

Firma WRAZIDŁO Sp. z o.o., działająca w branży metalowej i zajmująca się produkcją specjalistycznych narzędzi oraz budową maszyn dla przemysłu lotniczego i automotive, zastosowała modułowy system MOVI-C® firmy SEW-EURODRIVE do automatyzacji produkcji w swojej najnowszej kalibrownicy Electra WR-K do precyzyjnego formowania końcówek oraz zmiany średnicy obróbki rur i profili.

Projektanci maszyny szukali nowoczesnego, kompleksowego rozwiązania, które zapewni precyzję, dokładność, wysoką dynamikę ruchu, kompaktowe wymiary oraz niezawodność. Inżynierowie aplikacyjni z SEW-EURODRIVE zaproponowali niezawodne i wydajne serwomotory synchroniczne z przekładniami, które zapewniają precyzję i dynamikę ruchu.

Dwuosiowe moduły elektroniki, połączone wspólną szyną DC z jednego zasilacza, pozwalają na optymalizację szafy sterowniczej, natomiast kontroler serii UHX odpowiada za trajektorię ruchu, limit siły, zdalną diagnostykę oraz automatyczne ładowanie parametrów dla nowo wykrytych osi. Wykorzystanie takiej technologii gwarantuje niskie zużycie energii elektrycznej, co znacznie redukuje koszty eksploatacji w stosunku do klasycznych rozwiązań w tego typu urządzeniach.

Specjaliści z SEW-EURODRIVE zapewnili klientowi wsparcie na każdym etapie – począwszy od projektu i przygotowania oferty, poprzez uruchomienie, na opiece after sales skończywszy.

Najlepszą rekomendacją dla tej realizacji jest dalsza współpraca z klientem, która uwzględnia  zastosowanie w nowej kalibrownicy wyłącznie komponentów SEW-EURODRIVE modułowego systemu MOVI-C®, zamiast rozwiązań konkurencyjnych firm. I tak dotychczasowy sterownik został zastąpiony sterownikiem najnowszej generacji C, o większej mocy obliczeniowej UHX65A-0-04-N0/OMH65A-C1/MOVIRUN, podobnie jak panel DOP. Co najważniejsze – stworzony został całkowicie od nowa, pod potrzeby klienta program sterowania urządzeniem. Dzięki temu, można powiedzieć, kalibrownica jest teraz „Powered by SEW-EURODRIVE”.

Kolejnym efektem współpracy, w której po stronie SEW-EURODRIVE byli zaangażowani eksperci z Działu Techniczno-Szkoleniowego oraz Działu Sprzedaży z biura w Tychach, jest materiał video (dostępny pod linkiem). Dzięki niemu SEW-EURODRIVE może pokazać kolejną udaną realizację i wdrożenie modułowego systemu do automatyki MOVI-C®, natomiast firma WRAZIDŁO Sp. z o.o. może go wykorzystywać do prezentacji swoich produktów.

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.