RYNEK

Łatwy dostęp z poziomu aplikacji do chmury

Mastery IO-Link z interfejsem OPC UA

Komunikacja typu end-to-end jest warunkiem koniecznym w Przemyśle 4.0 i IIoT. Połączenie interfejsu czujnika IO-Link z protokołem komunikacyjnym OPC UA Ethernet w jednym urządzeniu otwiera poziom wolnego przepływu informacji. Nowe mastery IO-Link firmy Pepperl+Fuchs umożliwiają bezpośrednie połączenie między czujnikiem a chmurą. Dane do identyfikacji, diagnostyki i parametryzacji urządzeń są powszechnie dostępne. Przy minimalnym wysiłku można tworzyć rozwiązania o wartości dodanej, aby zwiększyć dostępność instalacji.

Komunikacja sieciowa wielu autonomicznych urządzeń zastępuje ścisłą hierarchię konwencjonalnego sterowania procesami: w tym idealnym obrazie Przemysłu 4.0 procesy produkcyjne mogą być kontrolowane z dowolnego miejsca, a wszystkie dane aż do najniższego poziomu są dostępne w dowolnym momencie. Połączenie wielu jego urządzeń wymaga tanich rozwiązań, które umożliwią bezpieczne, niezawodne i możliwie najprostsze połączenie czujnika ze sterownikiem lub chmurą. IO-Link stanowi jego sprawdzoną podstawę. Wykorzystuje standardowe okablowanie trójprzewodowe czujników binarnych. Połączenie IO-Link z protokołem komunikacyjnym OPC UA w tym samym urządzeniu otwiera możliwość przejrzystej i bezproblemowej komunikacji z czujnika do chmury.

IO-Link otwiera „Ostatnią prostą”

IO-Link stał się na całym świecie znormalizowaną technologią IO (IEC 61131-9). Tworzy ona połączenie typu punkt-punkt między urządzeniem nadrzędnym IO-Link, który steruje komunikacją, a urządzeniem obsługującym IO-Link, które rejestruje lub wykonuje wartości procesowe na poziomie czujnika czy elementu wykonawczego.

Tam, gdzie wcześniej tylko proste sygnały przełączające z czujnika były przekazywane do wyższego poziomu, teraz jest możliwa wymiana dodatkowych informacji dotyczących identyfikacji, diagnostyki i parametryzacji. Ponieważ IO-Link dostarcza informacji o urządzeniu, otwierają się nowe możliwości aplikacji o znacznej wartości dodanej lecz bez dodatkowego wysiłku. Zaawansowane dane diagnostyczne umożliwiają szybkie i dokładne zawężenie problemów występujących w terenie. Ponieważ dane identyfikacyjne są dostępne online, łatwiej jest ponownie zamówić urządzenie do wymiany. Podczas instalowania urządzenia zastępczego funkcja przechowywania danych mastera IO-Link automatycznie przenosi wszystkie zdefiniowane parametry. Nieuniknione przestoje są znacznie ograniczone.

fot. Pepperl+Fuchs

OPC UA umożliwia komunikację z chmurą

Jako Ethernetowy protokół komunikacyjny, OPC UA zapewnia łatwą i elastyczną metodę komunikacji między maszynami lub między maszyną a chmurą. Jest niezależny od producenta i nie jest powiązany z platformą ani językiem programowania. Dzięki temu użytkownicy mają maksymalną elastyczność w projektowaniu swojego systemu IoT. Ten system może być programowany w C / C++ lub Java i może być uruchamiany w systemach Windows, Linux lub w innych. Otwartość systemu odróżnia go od innych interfejsów fieldbus opartych na sieci Ethernet, takich jak PROFINET, EtherNet / IP lub EtherCAT. Należy zauważyć, że OPC UA jest bardziej równoległym, niekrytycznym czasowo kanałem danych do chmury niż protokołem komunikacyjnym opartym na sterowaniu dla aplikacji czasu rzeczywistego z czasami cykli w zakresie milisekund. Dzięki temu może służyć przede wszystkim do bezproblemowego uzupełniania i poszerzania dotychczasowego przepływu informacji.

OPC UA czyni IO-Link inteligentnym

Pepperl+Fuchs jest jednym z 14 członków-założycieli, którzy utworzyli społeczność IO-Link w 2006 roku. Bogate doświadczenie w tej dziedzinie stanowi podstawę szerokiej gamy zintegrowanych rozwiązań systemowych obejmujących urządzenia IO-Link jak i potężne mastery. Pepperl+Fuchs jest teraz pierwszym dostawcą, który łączy zalety IO-Link i OPC UA w jednym urządzeniu: nowe mastery z serii ICE2 i ICE3 mogą przesyłać dane IO-Link do systemów wyższego poziomu równolegle i niezależnie od siebie poprzez protokół sieciowy, taki jak PROFINET lub EtherNet/IP i OPC UA. Dzięki temu konfigurację można przeprowadzić całkowicie przez Internet. Możliwa jest także praca samodzielna, co daje nowe możliwości w komunikacji przemysłowej.

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.