RYNEK

Jubileusz COPA-DATA Polska

10 lat istnienia spółki córki COPA-DATA CEE/ME w Polsce:

Innowacyjność i możliwości Platformy Programowej zenon do automatyki przemysłowej i energetycznej sprawiła, że COPA-DATA jest odnoszącym sukcesy globalnym graczem w optymalizacji tych dziedzin. Ważna część międzynarodowego sukcesu austriackiego producenta oprogramowania pochodzi z Europy Środkowej i Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu. Znaczący wkład wnosi COPA-DATA Polska Sp. z o.o. z filią w Krakowie, zajmująca pozycję lidera wśród dostawców oprogramowania przemysłowego, która w tym roku świętuje 10 lecie swojej działalności.

Firmy na wszystkich kontynentach korzystają z oprogramowania zenon, austriackiej firmy COPA-DATA z Salzburga i wykorzystują je z sukcesem w digitalizacji i automatyzacji maszyn oraz instalacji przemysłowych, do produkcji dyskretnej i procesowej, a także do wytwarzania oraz dystrybucji energii. Od 2009 roku oddział COPA-DATA CEE/ME zajmuje się sprzedażą i obsługą klientów w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Polska jest uznawana za regionalnego lidera gospodarczego w Europie Środkowej, dlatego to właśnie tam powstał kolejny odział COPA-DATA Polska, utworzony w 2010 roku, w Krakowie, który w tym roku obchodzi 10-ty jubileusz swojej działalności.

Dobrze prosperujący rynek z potencjałem wzrostu

„W badaniach rynku, które przeprowadziłem Polska okazała się najlepszym wyborem dla naszej pierwszej zagranicznej filii w regionie” - mówi Alexander Punzenberger, współzałożyciel COPA-DATA i prezes COPA-DATA CEE/ME. „Kraj cieszy się dynamicznym rozwojem, intensywnie inwestując w energetykę i infrastrukturę oraz automatykę przemysłową”.

Kolejnym argumentem za utworzeniem filii w Polsce przemawiała także wielkość kraju oraz jego bliskie położenie w stosunku do Austrii. Inną kwestią był potencjał Polski jako pomostu do krajów bałtyckich i Ukrainy. Natomiast Kraków, wybrany jako siedziba COPA-DATA Polska, jest drugim co do wielkości miastem w kraju i jednym z wiodących ośrodków polskiego życia akademickiego, gospodarczego, kulturalnego, a także artystycznego. Nie bez znaczenia jest również elastyczna siatka połączeń lotniczych do najważniejszych miast Europy.

 

fot: CDPL_Management_2019__PR.jpg: Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska: Alexander Punzenberger, prezes COPA-DATA CEE / ME (centrum) z Tomaszem Papaj, dyrektorem ds. sprzedażowo-technicznych i Urszulą Bizoń-Żaba, dyrektorem zarządzającym/prokurentem COPA-DATA Polska.

Silna pozycja rynkowa

Od momentu powstania spółki w Polsce tj. od 2010 roku kieruje nią Urszula Bizoń-Żaba, obecnie dyrektor zarządzający oraz prokurent w COPA-DATA Polska Sp. Z o.o.. Z wykształcenia magister chemii, edukację kontynuowała na studiach typu MBA realizowanych przez amerykańską uczelnię Central Connecticut University gdzie nabyła wiedzę z zakresu współczesnego zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami. W tym roku rozpoczęła pracę nad rozprawą doktorską dotyczącą roli systemów softwarowych w przemyśle. Obecnie wspólnie z sześcioosobowym teamem rozwija działalność spółki w Polsce, która obecnie generuje aż 20 procent całkowitych przychodów spółki matki COPA-DATA CEE/ME stanowiąc drugi co do wielkości obszar sprzedaży dla regionu Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

Pracownikiem, który z sukcesem stworzył i rozwinął struktury sprzedaży oraz współpracę z ośrodkami naukowymi jest obecny dyrektor ds. sprzedażowo-technicznych, Tomasz Papaj, który do COPA-DATA Polska dołączył na początku 2011 roku. Jako ambitny inżynier ds. sprzedaży, szybko zaczął osiągać sukcesy dzięki, którym firma umocniła swoją pozycję na rynku oprogramowania do automatyki procesów w branży produkcyjnej i energetycznej. Jego zdolności sprzedażowe wraz ze stale rozwijaną wiedzą techniczną zaowocowały nawiązaniem współpracy z firmami partnerskimi z Polski, które prężnie implementują projekty z wykorzystaniem Platformy Programowej zenon, a także uczelniami, wśród których nie mogło zabraknąć krakowskiej Akademii-Górniczo-Hutniczej.

W ciągu 10-lat obecności w Polsce, COPA-DATA Polska ugruntowała silną pozycję konkurencyjną i jest trzecią rozpoznawalną marką wśród programów do automatyzacji i wizualizacji w Polsce. Kompleksowa, łatwa w obsłudze Platforma Programowa zenon wykorzystywana jest do sterowania i monitoringu w wielu polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz instalacjach energetycznych i dystrybucyjnych. Nasze oprogramowanie można spotkać m.in. w markowych zakładach produkujących: cement, papier, słodycze, a także napoje w tym wodę mineralną i piwo. Silnie wspieramy również edukacje. Współpracujemy z wieloma uczelniami, a naszym partnerem od 2018 roku jest Akademia Górniczo-Hutnicza, z którą wspólnie utworzyliśmy laboratorium zenon Energy Lab, wyposażone w licencje edukacyjne zenon i nowoczesne komputery ufundowane przez COPA-DATA. Do popularyzacji marki przyczyniły się również firmy zrzeszone w programie partnerskim COPA-DATA Partner Community i kilkadziesiąt biur inżynieryjnych współpracujących z nami na rzecz klientów końcowych.

Coraz większy zasięg i ambitne plany

,,Zawsze mocno wierzyłam w potencjał firmy COPA-DATA oraz oprogramowania zenon" - mówi Urszula Bizoń-Żaba. I dalej kontynuuje: ,,Wspierające nas struktury międzynarodowe, a zarazem rodzinna atmosfera w COPA-DATA i Aleksander Punzenberger, który często wspierał nas osobiście swoją wiedzą i doświadczeniem, sprawiły, że w misję rozwoju firmy włożyłam serce i duszę, a dzięki motywacji i sprzyjającym warunkom ekonomicznym oraz wspaniałym ludziom wokół zdołaliśmy osiągnąć sukces". W ciągu najbliższych 10 lat COPA-DATA Polska planuje nieprzerwanie zwiększać swój zasięg w Polsce oraz poza jej granicami i stać się liderem w dostawie rozwiązań Smart Factory.

Niestety, ze względu na trwającą pandemię COVID-19, podczas której wszyscy pracownicy COPA-DATA pracują zdalnie i obsługują klientów ze swoich własnych domów, w tym roku nie obędą się żadne uroczystości z udziałem gości.

fot: CDPL_team_Energetab2020.jpg: Obecny zespół COPA-DATA Polska podczas targów Energetab 2020 w Bielsku-Białej.

Informacje o COPA-DATA

Firma COPA-DATA to producent platformy programowej zenon® wykorzystywanej w branży produkcyjnej i energetycznej. Platforma zapewnia automatyzację procesu nadzoru, monitorowanie i optymalizację maszyn, urządzeń i zasilania. Założona przez Thomasa Punzenbergera w 1987 r. spółka, z siedzibą w Salzburgu w Austrii jest niezależną, rodzinną firmą zatrudniającą około 285 pracowników na całym świecie. Dystrybucja oprogramowania w skali międzynarodowej jest możliwa dzięki jedenastu biurom firmy oraz wielu dystrybutorom. Dodatkowo ponad 270 certyfikowanych firm partnerskich gwarantuje wydajne wdrażanie oprogramowania dla użytkowników końcowych w przemyśle spożywczym, energetycznym, infrastruktury, motoryzacyjnym i farmaceutycznym. W roku 2019 firma COPA-DATA osiągnęła obroty na poziomie 51 mln EUR.

Informacje o oprogramowaniu zenon

zenon to platforma programowa firmy COPA-DATA dla przemysłu i branży energetycznej. Pozwala ona na sterowanie, monitorowane oraz optymalizowanie maszyn i urządzeń. Siłą platformy zenon jest otwarta i niezawodna komunikacja w heterogenicznych zakładach produkcyjnych. Otwarte interfejsy oraz ponad 300 natywnych sterowników i protokołów komunikacyjnych obsługujących integrację poziomą i pionową. Takie podejście umożliwia wdrażanie Przemysłowego Internetu Rzeczy (IoT) oraz rozwiązań Smart Factory. Dzięki temu projekty są wysoce skalowalne.
Oprogramowanie zenon jest ergonomicznym rozwiązaniem zarówno dla inżynierów, jak i użytkowników. Środowisko inżynieryjne jest elastyczne i można w nim stosować szeroką gamę nowoczesnych rozwiązań. Zasada „parametryzacja zamiast programowania” pomaga szybko i bezbłędnie konfigurować projekty. Kompleksowe funkcje dostarczają rozwiązań typu out-of-the-box dla tworzenia intuicyjnych i niezawodnych aplikacji. Dane produkcyjne online pobierane z dowolnego źródła można połączyć z danymi historycznymi w przydatnych raportach graficznych. Umożliwia to ciągłą analizę i optymalizację procesów produkcyjnych i zużycia energii. To dzięki tym cechom oprogramowania zenon, użytkownicy mogą zwiększyć elastyczność i efektywność swoich projektów.

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.