config

Case Study: wdrożenie w BIBUS MENOS systemu ERP

BIBUS MENOS - siedziba Zamknij

BIBUS MENOS wdrożył system Microsoft Dynamics AX 2009 w celu usprawnienia i automatyzacji licznych procesów zachodzących w firmie, przede wszystkim w zakresie realizacji indywidualnych zleceń.

Bibus Menos Sp. z o.o. powstała w wyniku połączenia polskiej firmy Menos i szwajcarskiej spółki Bibus. Firma działa w obszarach pneumatyki, mechatroniki, hydrauliki siłowej oraz filtracji, techniki szynowej, a także pomp i systemów. Istotną pozycję w ofercie firmy stanowią usługi projektowe, a także szybkie prototypowanie w postaci wydruków 3D.

Microsoft Dynamics AX 2009 stwarza perspektywę właściwej koordynacji procesów zachodzących w firmie, co planujemy osiągnąć.   

- W oparciu o zasoby materialne i finansowe firmy, doświadczony zespół pracowników oraz potencjał grupy BIBUS AG, dążymy do systematycznego umacniania pozycji naszej firmy wśród dostawców elementów, układów, urządzeń i rozwiązań z zakresu dziedzin, w których firma prowadzi swoją aktywność biznesową. Dążymy do zapewnienia naszym klientom produktów dobrze wykonanych, nowoczesnych i bezpiecznych w eksploatacji. Wspieramy na rynkach przemysłowych rozwój nowoczesnych technologii - powiedział Zbigniew Gotartowski, Prezes, BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Głównym wyzwaniem dla I&B Consulting – partnera wdrożeniowego Microsoft Dynamics AX, było takie przygotowanie systemu, aby odpowiadał on wszystkim obszarom zdywersyfikowanej działalności firmy i umożliwiał realizację procesu w ramach produkcji seryjnej jak i niestandardowych, indywidualnych zamówień. Stosowane wcześniej przestarzałe i rozproszone aplikacje funkcjonujące w przedsiębiorstwie były kolejnym wyzwaniem, z którym I&B Consulting musiał sobie poradzić. Wraz z rozwojem firmy, przedsiębiorstwo zaczęło dotkliwie odczuwać problemy związane z rozliczaniem zamówień. Autorska aplikacja, na której pracował Bibus Menos, nie realizowała obsługi nieszablonowych zleceń. Od Microsoft Dynamics AX oczekiwano wsparcia dla kadry kierowniczej w procesie decyzyjnym i zarządczym, a także możliwości tworzenia prognoz rentowności.

Zaimplementowane narzędzie wspiera procesy związane z działalnością usługową, produkcyjną i handlową. Dzięki wdrożeniu Dynamics AX istnieje możliwość śledzenia kosztów na wszystkich etapach działalności produkcyjnej i usługowej. System dostarcza zaawansowanych narzędzi analitycznych umożliwiających monitorowanie i raportowanie kluczowych parametrów firmy oraz pozwala na rozliczenie rzeczywistych kosztów produkcji i usług. Microsoft Dynamics AX wspiera również obszar sprzedaży, podnosząc tym samym efektywność prowadzonych działań. Dzięki modułowi Projekty ulepszona została kontrola poszczególnych zamówień, a także ewidencja czasu pracy przy zleceniach i rozliczanie kosztów związanych z obsługą zleceń.

- Stawiamy na nowoczesność i rozwój. Nie boimy się wyzwań. Stale rozbudowujemy naszą ofertę i dlatego potrzebowaliśmy spójnego systemu, który automatyzując maksymalną liczbę procesów pozwoliłby nam poświęcać więcej czasu na ambitniejsze zadania. Szukaliśmy narzędzia, które wsparłoby nas w planowaniu dalszych działań w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby naszych klientów i wyprzedzać konkurencję, a przede wszystkim nie tkwić w miejscu – wyjaśnia Michał Stankiewicz, Dyrektor Handlowy Bibus Menos.

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.