XXIX Konferencja Naukowo-Techniczna "Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych” - 27-29 maja

ZAPROSZENIE DO NAPISANIA REFERATU ORAZ WZIĘCIA UDZIAŁU

Serdecznie zapraszamy na kolejną, XXIX Konferencję Naukowo-Techniczną "Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych", organizowaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL, która odbędzie się w dniach 27-29 maja 2020 roku w Rytrze k/Nowego Sącza. Konferencja odbędzie się w hotelu Perła Południa, zlokalizowanym w przepięknym zakątku południowej części kraju, a który od kilku lat gości uczestników naszych majowych konferencji.

Honorowy patronat nad konferencją objął Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Miło nam poinformować, że podobnie jak w latach ubiegłych patronat nad naszą konferencją objął Komitet Elektrotechniki PAN.

Tradycyjnie jak co roku konferencja organizowana jest przy współpracy Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

 

Na konferencji tradycyjnie omawiane będą problemy:

 • projektowania i nowych serii i odmian maszyn elektrycznych,
 • elektromobilności, w tym projektowania, eksploatacji pojazdów i środków transportu o napędzie elektrycznym,
 • silników z magnesami trwałymi do napędu pojazdów elektrycznych i innych urządzeń transportowych,
 • energoelektronicznych układów zasilania i sterowania maszyn elektrycznych,
 • modernizacji silników i doboru silników do układów napędowych,
 • silników dostosowanych do trudnych warunków pracy,
 • awaryjności i remontów silników oraz układów napędowych,
 • metod badań i nowoczesnej aparatury badawczej,
 • diagnostyki i eksploatacji napędów elektrycznych,

a ponadto zagadnienia:

 • bezpieczeństwa eksploatacji maszyn elektrycznych,
 • układów elektroizolacyjnych i elektrotechnologii,
 • odnawialnych źródeł energii i transportu przyjaznego środowisku.

Konferencja jest jedną z nielicznych konferencji z dziedziny maszyn elektrycznych, w której licznie udział biorą zarówno przedstawiciele świata nauki oraz przemysłu.

Głównym założeniem konferencji PEMINE jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć oraz wyników prac badawczo-rozwojowych, a także doświadczeń z eksploatacji, projektowania, konstrukcji i diagnostyki maszyn i napędów elektrycznych, perspektyw i kierunków rozwoju, nowych trendów w branży napędów elektrycznych, przedstawienie pomysłów jak i wdrożonych rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych. Liczymy, że Państwa wieloletnie doświadczenie z dziedziny maszyn elektrycznych zaowocuje ciekawymi prezentacjami oraz publikacjami z tego zakresu.

Odrębną sesją będzie sesja dotycząca elektromobilności, gdzie zaprezentowane zostaną zagadnienia z zakresu projektowania, eksploatacji pojazdów i środków transportu o napędzie elektrycznym. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną pojazdy elektryczne, w tym terenowe. Zainteresowani będą mieli możliwość osobiście je przetestować podczas jazdy próbnej.

 

 

Na stronie konferencji dostępne są filmy z poprzednich edycji Konferencji PEMINE, zapraszamy do ich obejrzenia!

Zachęcamy do przygotowania artykułu, obejmującego zagadnienia z wymienionej tematyki. Wszystkie artykuły będą recenzowane i po przyjęciu przez Radę Programową zostaną wydrukowane w czasopiśmie "Maszyny Elektryczne - Zeszyty Problemowe" wydawanym przez KOMEL.

Publikacja w Zeszytach Problemowych honorowana jest 5 punktami. Nasze Zeszyty znajdują się w światowej bazie bibliograficzno - abstraktowej INSPEC, Międzynarodowej Bazie Index Copernicus International oraz w internetowej bazie danych polskich czasopism technicznych BAZTECH.

Terminy przygotowania i nadesłania materiałów na konferencję:

- 07.03.2020 - przysłanie streszczenia artykułu (do 1 strony A4), wraz z tytułem w języku polskim i angielskim,

15.03.2020 - przysłanie pełnej wersji artykułu,

11.04.2020 - recenzje, kwalifikacja artykułów przez Radę Programową, poinformowanie Autorów o zakwalifikowaniu do druku.

Istnieje możliwość zamieszczenia w Zeszytach Problemowych komunikatu lub wkładki reklamowej bądź zaprezentowania osiągnięć i propozycji Państwa firmy na stoisku reklamowym, a także wygłoszenia komunikatu w czasie sesji plenarnej. Szczegóły dotyczące promocji podczas konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji w zakładce REKLAMA.  

Informacje dotyczące kosztów uczestnictwa w konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji w zakładce OPŁATY.

 

Informacji udziela:

Sekretarz konferencji mgr Mariusz Czechowicz

tel. (32) 258-20-41 w. 25, kom. 606-308-827

fax (32) 259-99-48

e-mail: info@komel.katowice.pl

Strona konferencji PEMINE: www.komel.katowice.pl/tekst/pemine.html

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.