Industrial Monitor Nr 2 z Almanachem czyli bezpieczeństwo do potęgi przemysłowej…

W sprawnym funkcjonowaniu zakładu produkcyjnego liczy się nie tylko skrupulatne planowanie działań, ale i stały nadzór nad zapewnieniem właściwego poziomu bezpieczeństwa. I w tym właśnie leży sedno tego wydania. Po przedstawieniu rekomendowanych produktów przechodzimy do sieci przemysłowych, szukając sposobu uniknięcia wielomilionowych strat. Raport specjalny ekspertów od cyberbezpieczeństwa na pewno wzbudzi czujność w przedsiębiorstwie, uświadomi, jak bardzo narażona na codzienne, niemalże niezauważalne ataki hakerskie, jest nasza sieć przemysłowa. Pozwoli też realnie spojrzeć na zagrożenia i sposoby ochrony kluczowych danych, a zarazem pomoże oswoić się z nomenklaturą informatyczną.

Kolejny akcent bezpieczeństwa mocno zarysowany jest w tekście dotyczącym okołoprodukcyjnych prac służb utrzymania ruchu, a to za sprawą zgodności z procedurami LOTO i trafnego wykorzystania systemów sterowania. Z drugiej strony kolosalne znaczenie dla polityki zakładowej ma zbudowanie strategii zarządzania kompetencjami w tym obszarze, w szczególności gdy korzystamy z usług firm zewnętrznych w zakresie technicznej obsługi naszego parku maszynowego czy też samego obiektu. O tym na końcu działu MAINTENANCE.

W tym numerze magazynu oczywiście nie zabrakło tematów związanych z napędami i łożyskami. Przeczytamy o zastosowaniach pneumatycznych układów napędowych i sterujących, sprawdzimy skuteczność ochrony łożysk, przyjrzymy się silnikom wielobiegowym w kontekście energooszczędności.

A na koniec automatyzacyjny deser – RAPORT wdrożeniowy. A w nim cały zestaw implementacji tak bardzo popularnych ostatnio robotów współpracujących, okraszony wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego wdrażania i efektywnej eksploatacji. Wydanie cementuje ALMANACH, w którym w razie potrzeby szybko znajdą Państwo nie tylko dane teleadresowe obsługujących przemysł dostawców, ale i obfitujące w najświeższe produkty opisy ich ofert.

 

Zapraszamy do lektury

Zespół redakcyjny „Industrial Monitor”

 

Kliknij i czytaj najnowsze wydanie magazynu „Industrial Monitor”

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.