Co w letnim wydaniu magazynu Industrial Monitor (edycja Q2/2019)?

Jak odpowiedzialnie znaleźć mocny napęd dla transformacji przemysłowej? Czy można sprawić, aby transformacja cyfrowa stała się namacalna – tak w tym roku zapowiadali organizatorzy Hannover Messe 2019. Czy to w ogóle jest możliwe w momencie, gdy na porządku dziennym jest mówienie przede wszystkim o automatyzacji, cyfryzacji, robotyzacji? Gdzie w tym wszystkim są ludzie – managerowie produkcji, służb utrzymania ruchu czy działów intralogistycznych? Kilka intensywnych dni targowych przyniosło całkiem pozytywny wynik powyższych rozważań i sporo ciekawych odpowiedzi. Piszemy o tym w sekcji Industrial Inspiracje.

W tej sekcji opisujemy również 6 zwycięskich rozwiązań dla Przemysłu i Logistyki 4.0. W tym roku finał konkursu IFOY Award miał szczególną scenerię – wiedeński Hofburg. To tam 26 kwietnia, w trakcie IFOY Award Night, ponad sześciuset gości z branży przemysłowej i logistycznej usłyszało werdykt i nazwy zwycięzców sześciu konkursowych kategorii. W ten sposób powstał przegląd bardzo innowacyjnych rozwiązań przemysłowych, uznanych przez międzynarodowych ekspertów.

W dziale Industrial Innowacje warto przeczytać rozmowę z Mariuszem Głowickim, wiceprezesem zarządu i dyrektorem operacyjnym ELOKON Polska Sp. z o.o. Możliwość pracy ramię w ramię z człowiekiem, lekka konstrukcja, łatwość programowania czy zaawansowane systemy bezpieczeństwa to cechy zachęcające do zakupu i instalacji robotów kolaboracyjnych. Zanim jednak zastosujemy coboty w naszym zakładzie produkcyjnym, powinniśmy szczegółowo przeanalizować szereg wymagań związanych z eliminacją zagrożeń.

W sekcji specjalnej Almanach Industrial Monitor przedstawiamy zaktualizowaną edycję naszego przewodnika. Publikacja (która ma także swoją wersję online) podzielona jest na obszary branżowe, a znajdują się w niej wizytówki czołowych firm działających na rynku. Dzięki temu użytkownicy szukający wyspecjalizowanego produktu lub usługi mogą szybko znaleźć nie tylko niezbędne dane kontaktowe, ale i opisy firm.

Zapraszamy do lektury

Kliknij i czytaj najnowsze wydanie magazynu „Industrial Monitor”

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.