Industrial Monitor nr 3. Wolumen metod i narzędzi przemysłowych

W tym numerze wracamy do zapoczątkowanej w 2015 roku, serii prof. Leszka Chybowskiego, poświęconej użytecznym narzędziom inżynierskim, gotowym do wykorzystania nie tylko do tworzenia innowacyjnych rozwiązań technicznych, ale znajdującym realne zastosowanie w codziennej praktyce zakładowej. Zachęcamy do eksploracji archiwum – zakładka PUBLIKACJE.

Po design thinkingu, brainstormingu, poszukiwaniu zorientowanemu na funkcję, wykorzystywaniu zasobów informacyjnych i analizie morfologicznej, przyszedł czas na wepola i TRIZ-owskie rozwiązania standardowe. Zgodnie z obietnicą, kontynuujemy też temat związany z bezpieczeństwem zasobów przemysłowych w kontekście narastających cyberzagrożeń. Kolejny mocny akcent to praktyczny poradnik olejowo-smarny, czyli o tym jak planować działania, by wykluczyć problemy i obniżyć koszty.

Ponadto prezentujemy wiele innych ciekawych tekstów dotyczących np. szukania oszczędności w silnikach indukcyjnych, mądrego zarządzania postępem technicznym, wpływu nowych technologii na rentowność, możliwości wykorzystania RFID podczas ewakuacji czy też zastosowania cobotów w procesach spawalniczych. Jeśli poszczególne wątki najbardziej interesujących tematów wymagają rozwinięcia, to piszcie, jak zawsze. Postaramy się to uwzględnić w kolejnym wydaniu. 

 

Zapraszamy do lektury

Zespół redakcyjny „Industrial Monitor”

 

Kliknij i czytaj najnowsze wydanie magazynu „Industrial Monitor”

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.