Industrial Monitor Nr 4. Pakiet przemysłowych oszczędności!

3 w 1. Pakiet przemysłowych oszczędności!

 

Na koniec roku proponujemy realizację strategicznego celu, jakim są racjonalne OSZCZĘDNOŚCI. Optymalizacja zużycia energii to spore ograniczenie kosztów. Sprawdzamy więc gdzie i w oparciu o jakie narzędzia, warto szukać miejsc w zakładzie, dzięki którym zyskamy najwięcej i najszybciej? Zastanawiamy się też czy poprawiać parametry techniczne silników podczas remontu czy lepiej wymieniać na nowe.

PRAWO. Warto skoncentrować się na aspektach prawnych w zakresie regulacji odpowiedzialności dostawcy systemów IT. Znajomość zasad, kto za co odpowiada w relacji dostawca-zamawiający, pomoże uchronić się przed kosztownymi konsekwencjami błędnych interpretacji zawieranych umów.

BEZPIECZEŃSTWO. Zwiększyć poziom oszczędności można także poprzez dbałość o bezpieczeństwo parku maszynowego. Do dyspozycji mamy cały zestaw metod diagnostycznych umożliwiających skuteczną ocenę stanu poszczególnych elementów maszyn i urządzeń. Odpowiedni poziom bezpieczeństwa ma też przełożenie na oszczędności w przypadku minimalizowania ryzyka wystąpienia awarii w samych instalacjach elektrycznych.

KOMPETENCJE. Efekt pracy zależy w dużej mierze od doświadczenia i umiejętności, które pozwalają radzić sobie w różnych sytuacjach. Warto więc sprawdzić najbardziej rozchwytywane kompetencje inżynierskie w obliczu postępującej czwartej rewolucji. Jakich narzędzi użyć, by nasze projekty tworzone były w duchu innowacji? Jak zastosować metodykę IPM w zarządzaniu projektami przemysłowymi, by było sprawniej, bezpieczniej, oszczędniej i zgodnie z wymogami?

 

Zapraszam do lektury

Marek Kozłowicz

redaktor prowadzący „Industrial Monitor”

 

Kliknij i czytaj najnowsze wydanie magazynu „Industrial Monitor”

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.