Kolejny numer dwumiesięcznika „Industrial Monitor” już na rynku

 

Efektywność

 

Ostatni w tym roku numer dwumiesięcznika „Industrial Monitor” w jednym z materiałów kontynuuje temat kluczowych wskaźników efektywności w utrzymaniu ruchu, koncentrując się tym razem na wskaźnikach w odniesieniu do wybranych stanowisk w utrzymaniu ruchu oraz w kontekście organizacji różnej wielkości. Tekst podkreśla przy tym pewną fundamentalną zasadę: „Wskaźniki to tylko pierwszy krok. Najważniejsze to wytworzyć proces sprzężenia zwrotnego, w którym wyniki efektywności będą na różnych poziomach służyć korektom i doskonaleniu”. Może brzmi to trywialnie, ale gdy głębiej się zastanowić, ile razy w Państwa firmie wdrażano rozwiązania, których potencjał nie został w pełni wykorzystany i niewiele wniósł w realizację konkretnych procesów?

Pozostając w obszarze efektywności, prezentujemy również bardzo użyteczny tekst wskazujący na praktyczne aspekty wdrażania systemu zarządzania energią. Dwóch ekspertów z firmy „Energopomiar” pokazuje kilka elementów takiego wdrożenia, zwracając uwagę na wagę nadzoru nad realizacją projektu i przygotowanie harmonogramu działań, przeprowadzenie przeglądu energetycznego, rolę zespołu roboczego pracowników organizacji oraz zdefiniowanie wskaźników wyniku energetycznego (WWE). Przedsiębiorstwo może spodziewać się  kilku efektów wdrożenia systemu – poczynając od obniżenia energochłonności organizacji, co wpłynie na ograniczenie kosztów funkcjonowania, przez korzystne oddziaływanie na środowisko naturalne, po wartość marketingową, o jaką wzbogaci się przedsiębiorstwo.

 

 

>>Przeczytaj najnowsze wydanie Industrial Monitor<<

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.