Co w wiosennym wydaniu magazynu Industrial Monitor? (edycja Wiosna 2021)

W 2021 roku trudno mieć już złudzenia, że wszystko będzie „po staremu”. Nie tak od razu. Będzie inaczej - nie znaczy, że gorzej. Widać to chociażby po tym, jak zmieniła się formuła największych europejskich targów przemysłowych - 12 kwietnia wystartowała bowiem cyfrowa edycja wystawy Hannover Messe. O nowej idei piszemy w sekcji INSPIRACJE, a w naszym serwisie internetowym opublikujemy relację z tego eventu.

Jest natomiast realna szansa na „analogową” imprezę w Polsce. Nastroje są optymistyczne, a organizatorzy targów ITM INDUSTRY EUROPE poinformowali, że intensywnie pracują nad najbliższą edycją wydarzenia (zaplanowaną na 31.08-3.09.2021). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wygląda na to, że będą to w tym roku pierwsze – na taką skalę – targi dla przemysłu w tej części Europy. Patronujemy temu wydarzeniu i mocno trzymamy kciuki, bo dobrze byłoby się spotkać.

Nieplanowane przestoje w zakładzie produkcyjnym dużo kosztują – zarówno czasu, jak i pieniędzy.  W sekcji IDEE polecamy tekst o tym, jak startup – firma Elara Digital – przedstawił rozwiązanie, które ma na celu zredukowanie przestojów i zapewnienie większej dostępności maszyn. Coś w rodzaju wirtualnego asystenta dla zakładów produkcyjnych. Ciekawy pomysł.

Jeśli chodzi o eventy „analogowe”, to coś jednak się udało w I kwartale bieżącego roku… W Dortmundzie, w jednej z targowych hal, odbył się bardzo wymagający test 17 innowacyjnych rozwiązań przemysłowych. A wszystko w ramach 9. edycji międzynarodowego konkursu IFOY Award. Piszemy o tym w sekcji INTRALOGISTYKA.

Natomiast w dziale INWESTYCJE mamy opisy 4 bardzo ciekawych studiów przypadków. Warto się z nimi zapoznać.

 

Dostęp do e-wydania dla prenumeratorów i zalogowanych użytkowników serwisu

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.