Wiosna 2013

Wiosna 2013

 

Wszyscy już zdążyliśmy się przyzwyczaić, że mamy rok 2013. Jak przystało jednak na pierwsze w roku wydanie, chcielibyśmy na chwilę wrócić do podsumowań roku ubiegłego. Zapraszamy więc na str. 8, gdzie prezentujemy najważniejsze dane dotyczące wynagrodzeń w branży produkcyjnej w roku 2012 (na podstawie ogólnopolskiego badania wynagrodzeń rokrocznie przeprowadzanego przez firmę Sedlak & Sedlak). Razem z Jarosławem Gracelem z firmy ASTOR przyglądamy się też temu, jak wyglądał rok 2012 na rynku automatyki, a także prognozujemy, jak może wyglądać ten obszar w roku 2013. To oczywiście nie wszystko, co przygotowaliśmy w dziale market&trends. A skoro o automatyce mowa, to dla wszystkich z Państwa, którzy zastanawiają się nad wdrożeniem rozwiązań z zakresu automatyzacji, przygotowaliśmy raport analizujący rynek integratorów w naszym kraju. Co znajdziemy w ofercie i czym kierować się przy wyborze kontrahenta? To tylko wybrane pytania, na które odpowiedzieli eksperci z branży automatyki. Zapraszamy zatem do działu raport, gdzie znajdą Państwo nie tylko tę, ale też kilka innych analiz rynkowych (m.in. z zakresu termowizji, środków smarnych oraz sygnalizatorów zagrożenia i awarii). W tej części naszego magazynu, która poświęcona jest bezpieczeństwu, proponujemy m.in. artykuł dotyczący rodzajów i doboru środków redukcji ryzyka. Opracowanie to jest pierwszym z cyklu, którego zadaniem będzie przedstawienie metodologii podejścia w zakresie doprowadzania maszyn do stanu zgodności z obowiązującymi wymaganiami.

 

Zachęcamy też do lektury działu maintenance, w którym znajdą Państwo m.in. informacje dotyczące bezpieczeństwa w outsourcingu utrzymania ruchu, jak i przegląd łożysk do zastosowań przemysłowych czy też praktyczne opracowanie Marka Rzepieli prezentujące diagnostykę drganiową łożysk tocznych na przykładzie silnika zespołu wentylatora młynowego.

 

Ponadto w dziale IT podpowiadamy, jak wybrać i skutecznie wdrożyć odpowiedni system informatyczny wspierający obszar utrzymania ruchu. W części poświęconej zagadnieniom związanym z energią Tomasz Słupik objaśnia kwestie poprawy efektywności energetycznej zgodnie z dobrą praktyką inżynierską, a Roman Kołodziej prezentuje tematykę dotyczącą systemu białych certyfikatów.

 

Korzystając z okazji, zapraszamy też do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach „Industrial Monitor" Events 2013, a szczególnie do udziału w trzydniowej konferencji Maintenance Expert Meeting 2013 towarzyszącej najważniejszym targom maszynowym w naszym kraju – ITM w Poznaniu.

 

Zapraszamy do bezpłatnego czytania pełnego wydania Magazynu Industrial Monitor

 »  Przeczytaj wydanie Industrial Monitor  «

 

 

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.