Robot do pracy tam, gdzie wózek widłowy nie powinien wjeżdżać, a pracownik wchodzić

Zadanie rozwiązania Interroll Smart Pallet Mover (SPM) jest jasno określone - ma zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo w obszarach logistyki produkcji i zrobić to w innowacyjny sposób. Mamy bowiem do czynienia z nowym mobilnym rozwiązaniem z dziedziny robotyki służącym automatyzacji transportu palet w obszarach kompletacji zamówień i działania maszyn produkcyjnych.

Z artykułu dowiesz się:

  • W jakich zastosowaniach Interroll Smart Pallet Mover będzie najbardziej wydajny?
  • Jaki jest potencjał rozwojowy rynku wyspecjalizowanych robotów przemysłowych do 2022 roku?

Smart Pallet Mover (autorstwa firmy Interroll Group) przeznaczony jest do transportu palet lub pojemników o wadze do 1000 kilogramów. Elastyczne i skalowalne rozwiązanie stanowi mobilny i autonomicznie działający system transportowy, który można wykorzystać, na przykład, jako wydajne ulepszenie przenośników statycznych.

Oto HUSKi, czyli pomysłowy wół roboczy do ciężkich zadań w fabryce 4.0 >>

W zastępstwie dla zadań wykonywanych przez załogę i operatorów wózków

SPM składa się z nienapędzanych przenośników, zasilanego bateryjnie zespołu szynowego, oraz narzędzia online do programowania systemu i połączenia z innymi maszynami. Autonomiczne przemieszczanie modułowych przenośników z paletami lub pojemnikami zastępuje procesy, które dotychczas musiały być wykonywane ręcznie lub za pomocą wózków widłowych. System może więc zastąpić wózki widłowe w strefach roboczych, w których szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo.

Rozwiązanie modułowe można bezproblemowo łączyć z innymi komponentami systemu przepływu materiałów i integrować z istniejącymi środowiskami IT w przestrzeniach przemysłowych. Konfigurator internetowy z interfejsem zorientowanym na użytkownika zapewnia bardzo wygodne planowanie instalacji SPM.

Rosnące zapotrzebowanie na roboty przemysłowe

To co jest pewne, to fakt, że ten rynek rośnie jak na drożdżach. Przewiduje się, że w skali globalnej zastosowanie robotów magazynowych i logistycznych wzrośnie z 194 tysięcy (w 2018) do 938 tysięcy (do 2022 roku).

Czy można w dwa dni wdrożyć w firmie robota mobilnego napędzanego akumulatorem z BMW i3? >>

Smart Pallet Mover może sobie dobrze poradzić, bo umożliwia firmom integrację zautomatyzowanych rozwiązań i dokonanie tego w przewidywalnym budżecie, z krótkim wyprzedzeniem, przy jednoczesnym zapewnieniu elastyczności i skalowalności działania.

Zaletą zastosowania rozwiązania jest wzrost produktywności: automatyczne dostarczanie materiałów do maszyn, brak przestojów spowodowanych czynnościami ręcznymi. A w efekcie -  wzrost produktywności nawet o 30 procent. To także poprawa (co dla wielu firm będzie najistotniejsze) w dziedzinie bezpieczeństwa pracy: system utrzymuje pracowników z dala od niebezpiecznych obszarów, a co za tym idzie - zmniejsza ryzyko wypadków.

To jedno z rozwiązań nominowanych do międzynarodowej nagrody przemysłowej IFOY Award 2021 (kategoria: AGV) >>

 

Tekst: Industrial Monitor

Zdjęcia: IFOY / Interroll

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.