Robot z systemem teleskopowym - przyda się do poprawy płynności procesów

HAIPICK A42T to pierwszy na świecie podnośnik teleskopowy ACR (autonomous case-handling robot), zaawansowany robot, który ma wspierać kompletację. Rozwiązanie ma poprawić wydajność realizacji zamówień, zoptymalizować gęstość zagospodarowania magazynu i zmniejszyć liczbę błędów, które mogą pojawić się w trakcie kompletacji.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są możliwości działania robota i na czym polega jego innowacyjność?
  • Jak urządzenie radzi sobie z przeszkodami konstrukcyjnymi w budynkach?

Robot jest wyposażony w inteligentną funkcję podnoszenia teleskopowego, która może elastycznie objąć zasięg od 0,25 m do 6,50 m, zapewniając dostęp do trudno dostępnych przestrzeni magazynowych.

Z ostrożnym podejście do „środowiska naturalnego” budynku przemysłowego

System HAIPICK A42T (autorstwa firmy HAI Robotics) to innowacyjny system, którego zadaniem jest usprawnienie procesu kompletacji, przy jednoczesnym zagęszczeniu składowania w magazynie. Robot w inteligentny sposób identyfikuje, lokalizuje i wybiera żądany towar. Może przy tym jednocześnie podnosić do sześciu pojemników i przenosić je na stanowisko pracy.

Jak poradzić sobie z kosztownymi przestojami maszyn? Nowy pomysł prosto ze start-upu >>

Minimalny zasięg dostępu robota to zaledwie 0,25 metra, a maksymalny wynosi aż 6,5 metra. Robot realizuje zatem – patrząc na jego gabaryty – bardzo wysokie i elastyczne składowanie, a to pozwala zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Podnośnik teleskopowy HAIPICK A42T przemieszcza się po różnych nieregularnych i nierównych wysokościach pomiędzy różnymi obszarami w magazynie, płynnie reagując na złożone „środowisko naturalne” budynku – na przykład instalacje przeciwpożarowe, belki budowlane i inne tego typu przeszkody.

Doładowanie w 45 minut wystarczy na dobę pracy

HAIPICK A42N jest wyposażony w autorską wersję podnośnika teleskopowego, który pozwala robotowi wysunąć maszt i dotrzeć do miejsc położonych na wysokości do 6,5 metra przy zachowaniu normalnej wielkości konstrukcji wynoszącej 3,7 metra. Co więcej, rozmiar jego korpusu można dostosować, zaczynając od kompaktowej wielkości wynoszącej 1,5 metra aż do wspomnianej wysokości 3,7 metra. Zaletą jest też szybkie ładowanie robota – 45 minut ładowania powinno wystarczyć na 24-godzinną pracę.

Centrum sterowania dronami przemysłowymi - nowy pomysł na transport, inspekcje i kontrole >>

To elastyczne rozwiązanie pasuje do różnych magazynów o nieregularnych wysokościach i różnych obszarach, umożliwiając robotowi przemieszczanie się między dwoma lub więcej lokalizacjami. Robota można również swobodnie przemieścić windami, umożliwiając działania na różnych poziomach magazynu. Jego „kompaktowa” konstrukcja podwozia umożliwia łatwy transport i przenoszenie, zmniejszając koszty transportu, przyspieszając wdrażanie, poprawiając ogólną wydajność realizacji projektu.

Nominacja do IFOY Award 2021 w kategorii: „AGV/Roboty”

 

Tekst: Industrial Monitor

Zdjęcie: IFOY Award /HAI Robotics

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.