Jedno systemowe rozwiązanie przygotowane do zarządzania flotą różnych pojazdów AGV

Rozwiązanie arculus Fleet (autorstwa arculus GmbH) to system wspomagający zarządzania flotą urządzeń AGV (automatycznie prowadzonych). Ciekawe w tym jest to, że pozwala on na zarządzanie urządzeniami, które pochodzą od wielu dostawców, ale pracują w tej samej przestrzeni przemysłowej. A wszystko odbywa się za pośrednictwem znormalizowanego interfejsu VDA5050.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak działa system, na jakich filarach się opiera?
  • Jakie są wyróżniki tego systemu flotowego?
  • Jak wygląda planowanie tras?

Idea wydaje się dobra, szczególnie, że coraz więcej firm szuka uniwersalnego systemu do zarządzania flotą zamiast korzystania z indywidualnych rozwiązań dla osobnej floty.

Podstawowe funkcje systemu to możliwość projektowania i optymalizacji schematów działania urządzeń, inteligentne zarządzanie ruchem pojazdów AGV oraz dynamiczne planowanie ścieżek w oparciu o bieżący ruch odbywający się w magazynie lub w fabryce. W ramach modułowego systemu produkcyjnego arculus Fleet może być wdrożony jako samodzielne rozwiązanie lub w połączeniu z arculus Warehouse lub arculus Modular Production.

Trzy procesy: budowa, symulacja i operacji

System może być używany w dowolnym wewnętrznym środowisku przemysłowym do zarządzania ruchem dowolnego pojazdu AGV, niezależnie od jego technologii nawigacji, kinematyki i wymiarów. System komunikuje się za pośrednictwem standardowego interfejsu VDA5050.

Obejmuje trzy różne procesy: budowa; symulacja; operacja. W trybie budowy konfigurowane są wszystkie niezbędne obiekty: podjazdy (w tym wskazówki i ograniczenia prędkości); floty pojazdów AGV (z wymiarami, limitami hamowania / przyspieszenia, zużyciem energii); obiekty transportowe (wymiary, orientacje); interakcja maszyn (stacje automatyczne, bramy rolowane, stacje ładowania)…

Case study: Jak zautomatyzowano magazyn produkcyjny firmy Danfoss Power Electronics >>

W trybie symulacji układ można zweryfikować za pomocą reprezentatywnych zleceń transportowych, uzyskując wskaźniki KPI, takie jak czas transportu, wykorzystanie pojazdów AGV i mapy natężenia ruchu. Zoptymalizowany układ może być używany bezpośrednio do obsługi systemu.

W trybie operacji dostępne są widoki wyznaczonego operatora i zarządzania (układ 2D/3D, usuwanie błędów, listy zadań), co umożliwia intuicyjną obsługę i zarządzanie systemem.

Planowanie tras ma być proste, jak w mapach Google

Głównymi wyróżnikami arculus Fleet są: otwarty interfejs do integracji dowolnego AGV / AMR przez VDA5050;  dynamiczne planowanie tras w oparciu o aktualne informacje o natężeniu ruchu; integracja pionowa z arculus Warehouse Management i arculus Modular Production. arculus był częścią działań VDA i VDMA w zakresie standaryzacji interfejsu AGV i opiera się na bardzo zaawansowanym zrozumieniu zasad robotyki. Pozwala to na szybką integrację i wdrażanie nowych dostawców. Łatwe zarządzanie flotami pochodzącymi od wielu dostawców docelowo pozwoli na wzrost wydajności i ekonomiki działań.

Centrum sterowania dronami przemysłowymi - nowy pomysł na transport, inspekcje i kontrole >>

Dynamiczne planowanie tras działa podobnie jak systemy nawigacyjne, takie jak Mapy Google. Algorytm zarządzania ruchem może wyznaczyć optymalną ścieżkę zgodnie z aktualnym ruchem w systemie.

arculus Fleet to wszechstronny system do zastosowań we wszystkich branżach, adresowany w ten sposób do rynku automatyzacji magazynów o wartości 30 miliardów dolarów.

Nominacja do IFOY Award 2021 w kategorii: „Oprogramowanie intralogistyczne”

 

Tekst: Industrial Monitor

Zdjęcie: IFOY / arculus GmbH

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.