Interroll rozszerza zakres mocy synchronicznych elektrobębnów do systemów przenośników taśmowych

Firma Interroll kontynuuje prace nad rozwojem mocnych, kompaktowych i energooszczędnych rozwiązań napędowych. Zaprezentowała najpotężniejszy na świecie synchroniczny elektrobęben do systemów przenośników taśmowych, oferujący moc 1,8 kilowata.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są osiągi nowych rozwiązań od Interroll?
  • Jak zmieniają się wymagania firm wobec synchronicznych elektrobębnów?

Dzięki nowemu napędowi można tanio wdrażać dynamiczne i zautomatyzowane rozwiązania w zakresie przepływu materiałów, umożliwiające transportowanie jeszcze bardziej zróżnicowanej gamy towarów za pomocą jednego systemu przenośników.

Nowy synchroniczny elektrobęben DM 0138 rozszerza rodzinę sprawdzonych, wysokowydajnych silników synchronicznych z oferty Interroll, oferując klientom i użytkownikom nowe możliwości zastosowań, szczególnie w dynamicznych centrach logistycznych i w przemyśle spożywczym. Podobnie, jak w przypadku obecnych serii DM 0080 i DM 0113, nowy model DM 0138 zapewnia maksymalne wartości przyspieszenia i hamowania przy bardzo małym zużyciu energii oraz daje możliwość precyzyjnego pozycjonowania transportowanych towarów bez użycia dodatkowych czujników, co znacznie ułatwia integrowanie maszyn pakujących i innych maszyn przetwórczych w jeden system zautomatyzowanego przepływu towarów.

Nowy silnik synchroniczny o średnicy 138 mm i mocy znamionowej 1,8 kW imponuje również niezwykle zwartą konstrukcją: porównywalną moc można było wcześniej osiągnąć tylko przy użyciu konwencjonalnych silników asynchronicznych o średnicy 165 mm.

– Coraz więcej firm na całym świecie docenia zalety nowoczesnych synchronicznych elektrobębnów, łączących małe gabaryty z dużą funkcjonalnością i niską ceną. Dotyczy to zwłaszcza użytkowników, mających wysokie wymagania w zakresie automatyzacji i higieny, np. z sektora spożywczego – mówi dr Hauke Tiedemann, dyrektor zarządzający Interroll Trommelmotoren GmbH w Baal w Niemczech.

Case study: Jak zautomatyzowano magazyn produkcyjny firmy Danfoss Power Electronics >>

Nowy silnik synchroniczny DM 0138 można zamawiać od kwietnia 2021 r. i jest on opcjonalnie dostępny w wersji bezolejowej. Podobnie, jak w przypadku wszystkich elektrobębnów z oferty firmy Interroll, konstrukcja i projekt całkowicie zamkniętego napędu są zgodne z wytycznymi European Hygienic Engineering & Design Group (EHEDG).

 

Tekst: Redakcja Industrial Monitor

Zdjęcie: Interroll

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.