COPA-DATA wprowadza na rynek aktualizację platformy programowej zenon 10 - co się zmieniło?

Wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy zwiększyły zainteresowanie rozwiązaniami cyfrowymi i nowoczesnymi modelami biznesowymi. Platforma zenon, od producenta oprogramowania COPA-DATA, wspiera firmy we wdrażaniu przemysłowego IoT i cyfryzacji w przemyśle i energetyce. Obecnie firma wypuściła na rynek najnowszą aktualizację oprogramowania: zenon 10, który jest jeszcze bardziej zintegrowaną, kompleksową wersją poprzednich produktów.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie najważniejsze elementy zostały zmienione i ulepszone w najnowszej wersji?
  • Jakie opcje wydają się najistotniejsze, z punktu widzenia samych twórców oprogramowania?

Automatyzacja i cyfryzacja w różnych branżach przemysłowych i energetyce od ponad 30 lat jest częścią DNA firmy COPA-DATA, producenta oprogramowania.

– Postrzegam dzisiejszą wersję zenon jako połączenie technologii OT i IT. zenon 10 to doskonała platforma do wprowadzania systemów produkcyjnych do świata IT. W przyszłości wprowadzimy więcej narzędzi i usług, które uzupełnią cały pakiet. Ale zenon 10 już teraz posiada wszystkie istotne moduły – mówi Thomas Punzenberger, założyciel i CEO firmy COPA-DATA.

Thomas Punzenberger, założyciel i CEO firmy COPA-DATA

COPA-DATA w coraz większym stopniu dostosowuje ciągły rozwój platformy oprogramowania zenon, aby spełniała wymogi jej głównych odbiorców z kluczowych branż tj.: energetyki i infrastruktury, spożywczej, farmaceutycznej i motoryzacji. Wielu świetnie prosperujących producentów maszyn również polega na ergonomicznych zastosowaniach platformy zenon.

– Poza wykorzystywaniem naszych obecnych mocnych stron, wszystkie strategiczne decyzje w zakresie produktów podejmowane są zgodnie z naszym mottem: „Przenikanie się OT i IT – musi być łatwiejszy sposób!’’. Dlatego właśnie aktywnie zoptymalizowaliśmy integrację elementów i oznaczenia w platformie zenon 10, dzięki czemu oferowana platforma oprogramowania stała się zintegrowanym i kompleksowym rozwiązaniem – mówi Gerald Lochner, Head of Product Management.

Zmiany objęły graficzną przeróbkę centralnego środowiska inżynieryjnego, zenon Engineering Studio oraz przeprojektowanie interfejsu platformy. Moduł do dynamicznego raportowania zenon Analyzer został przemianowany na „Report Engine” i w pełni osadzony w platformie zenon.

Poznajcie Qube - cobota spawalniczego, który może małym firmom ułatwić automatyzację procesów spawania >>

Podobnie, jak to było we wcześniejszych premierach każdej nowej wersji zenon, również i w najnowszej udoskonalono wiele sterowników i bram, celem zapewnienia rozszerzonej funkcjonalności i zwiększenia wydajności. W związku z tym wprowadzono również odpowiednie zmiany ważnych protokołów komunikacyjnych. W sumie cykl rozwoju platformy zenon 10 objął 158 nowych funkcji.

– Najważniejsze kwestie dla mnie, to z pewnością Smart Data Storage zenon, czyli opcja, która oferuje teraz zintegrowaną bazę danych historycznych i kontekstowych na serwerach SQL. Dodatkowo wyróżnia się również jeszcze bardziej usprawniona funkcja Smart Objects, do wydajnego i inteligentnego projektowania – dodaje Gerald Lochner.

Gerald Lochner, Head of Product Management COPA-DATA

Dzięki przeprojektowanemu Web Engine zenon, platforma zenon 10 rozszerza możliwości korzystania i poprawia wydajność dla aplikacji opartych na HTML5. Ponadto technologia kontenerowa Docker jest również efektywniej obsługiwana przez najnowszą wersje zenon 10. Nowa usługa zenon Service Grid Identity gwarantuje bezpieczne zarządzanie autoryzacją i uwierzytelnianiem, jak i niezawodne połączenie z istniejącymi systemami administracyjnymi takimi jak np.: Microsoft Active Directory. Aby spełnić wymagania związane z coraz większą internacjonalizacją, raporty o alarmach i zdarzeniach w platformie zenon można teraz szybko przekonwertować na inne języki.

 

Tekst: Eksperci COPA-DATA

Zdjęcia: COPA-DATA

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.