ITM INDUSTRY EUROPE - „ostatnia prosta” w przygotowaniach do poznańskiej imprezy targowej

Przed nami pierwsze, po kilkunastomiesięcznej przerwie, duże wydarzenie dedykowane branży przemysłowej. Targi ITM INDUSTRY EUROPE już 31 sierpnia otworzą sezon (oby jak najdłuższy…) branżowych spotkań.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak firmy-wystawcy podchodzą do bieżącej sytuacji i zmieniających się warunków?
  • Jakie trendy i tendencje są dziś najbardziej widoczne w przemyśle?
  • Jak będzie wyglądać tegoroczna impreza - gdzie „hybryda”, a gdzie tradycyjne targowanie?

Jak podają organizatorzy - targi MTP w Poznaniu - przygotowaniom do targów towarzyszą optymistyczne analizy rynku. Chociażby wskaźnik PMI, obrazujący nastroje w przemyśle, był w czerwcu na rekordowym poziomie 59,4 pkt. Polski przemysł wychodzi z kryzysu, nabierając nowej, niespotykanej dotąd dynamiki. Według najnowszego badania firmy IHS Markit, także prognozy przedsiębiorców z polskiego sektora wytwórczego odnośnie wielkości produkcji w nadchodzącym roku, uległy poprawie.

– To dla nas ważne prognozy. Przygotowujemy targi z ogromną odpowiedzialnością, mając na uwadze, że przez lata podnieśliśmy poprzeczkę wyjątkowo wysoko. Zapewnienie wystawcom i gościom odpowiedniej jakości biznesowej wydarzenia jest dla nas niezwykle ważne. W minionym roku nie mogliśmy co prawda organizować targów, ale ten czas dobrze wykorzystaliśmy m.in. na wzbogacenie naszej oferty o nowe narzędzie: internetową platformę spotkań – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Industry Next w hybrydowej formule

Targi to nie tylko bogata ekspozycja i pokazy maszyn, ale także interesujący program. W hybrydowej formule odbędzie się m.in. spotkanie Industry Next. Wydarzenie zostanie poświęcone programom wsparcia oraz funduszom ukierunkowanym na rozwój polskiego przemysłu w nowej rzeczywistości.

- Skupimy się na finansowaniu transformacji przemysłowej polskich firm. Powiemy też o robotyzacji i automatyzacji jako ważnym wsparciu produkcji, zwłaszcza w niepewnych biznesowo czasach. Nie zabraknie także tematu Polskiej Doliny Cyfrowej, która jest istotnym filarem rozwoju idei przemysłu 4.0 w Polsce  – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Wystawcy ITM INDUSTRY EUROPE od miesięcy czekają na możliwość pokazania światu swoich rozwiązań i powrotu to bezpośrednich spotkań.

– Musieliśmy bardzo mocno przemodelować dotychczasowy tryb pracy i przejść niemal w 100% na rozmowy online. Od dłuższego czasu dużo się mówi, że klienci są spragnieni spotkań biznesowych face-to-face. Czy rzeczywiście tak jest pokażą właśnie targi – mówi Mateusz Amroziński, specjalista ds. Nowych Projektów FANUC POLSKA.

Case study: Zespół robotów SHERPA-B usprawnia pracę zakładu FPT Industrial >>

– W bieżącej działalności gospodarczej kwestia kontaktów pomiędzy uczestnikami procesów produkcyjnych i handlowych ma bardzo duże znaczenie. Ich ograniczenie spowodowane pandemią COVID-19 negatywnie wpłynęło na gospodarkę praktycznie we wszystkich krajach świata. Chcielibyśmy aby tegoroczne targi były kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem, które stworzyłoby niezapomniane dla jego uczestników miejsce ważnych biznesowych spotkań, ciekawych promocji oraz wysokiej frekwencji wystawców i zwiedzających – stwierdza Tadeusz Franaszek, prezes Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.

Nowe trendy, nowe podejście

Świat w ciągu ostatniego roku się zmienił, także w branży przemysłowej. Pandemia wpłynęła w zasadniczy sposób na aktualne trendy. Potwierdzają to wystawcy i partnerzy targów ITM INDUSTRY EUROPE.

– Z puntu widzenia czysto produkcyjnego – wiele branż dostrzegło po raz kolejny, że w samych procesach produkcyjnych często słabym ogniwem jest człowiek. Stąd pojawił się kolejny powód poszerzający zainteresowanie automatyzacją i robotyzacją produkcji - zauważa Mateusz Amroziński.

Konieczność wdrożeń opartych o automatyzację podnosi także Wojciech Chudy, dyrektor i prokurent BOSCHERT POLSKA, podkreślając jednocześnie problem dostępności materiałów.

– Nasi klienci muszą sobie dzisiaj radzić z ciągłym wzrostem kosztów materiałów i ich dostępnością, a co za tym idzie często koniecznością podwyższenia cen wytwarzanych przez nich produktów. Sposobem na ratowanie swojej konkurencyjności jest wzrost inwestycji zmierzających do automatyzacji procesów technologicznych – dodaje.

Siła targowego święta

Wagę ITM INDUSTRY EUROPE budują także odbywające się w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targi druku i skanu 3D, Subcontracting oraz Forum Odlewnicze Focast.

Targi potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku rozszerzeniem tradycyjnej oferty ITM INDUSTRY EUROPE jest również dedykowana przestrzeń wirtualna, nowe miejsce nawiązywania relacji biznesowych: internetowa platforma spotkań.

 

Tekst: Industrial Monitor

Zdjęcie: MTP

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.