Czy współczesne roboty mogą mieć… obsesję na punkcie obuwia?

Magazino, startup specjalizujący się w robotyce, zaprezentował premierowo swojego mobilnego robota kompletującego TORU. Robot napędzany sztuczną inteligencją specjalizuje się w zbieraniu, transportowaniu i układaniu pudełek z butami w magazynach sklepów internetowych.

Sprzedawcy internetowi, marki sportowe, centra dystrybucyjne i dostawcy usług logistycznych – wszyscy zmagają się ze stale rosnącym udziałem obuwia sprzedawanego online. Podczas gdy tradycyjna technologia automatyzacji magazynu często nie spełnia wymagań pod względem elastyczności i skalowalności, to „ręczna siła robocza” coraz więcej kosztuje i bardzo często personelu po prostu brak. Stąd i rosnąca rola mobilnych robotów kompletujących, które wchodzą na scenę po to, aby zautomatyzować proces, który w przeszłości był zbyt złożony dla maszyn autonomicznych.

Za pomocą kamer 3D, czujników i sztucznej inteligencji mobilny robot kompletacyjny TORU współpracuje z pracownikami w centrach dystrybucyjnych i pomaga w obsłudze magazynowania i wysyłki butów zamówionych online. Robot zajmuje się również zwrotami i całkowicie autonomicznie umieszcza pudełka z butami z powrotem na właściwej półce. Operatorzy magazynów czerpią korzyści z wydłużonych godzin pracy i automatyzacji, która łatwo skaluje się wraz z rozwojem firmy.

Poznajcie Qube - cobota spawalniczego, który może małym firmom ułatwić automatyzację procesów spawania >>

Floty robotów TORU działają już w magazynach Zalando, ASICS, FIEGE Logistics czy LLOYD Shoes.

Magazino GmbH opracowuje i buduje inteligentne, mobilne roboty, które postrzegają swoje otoczenie i podejmują własne decyzje. Te autonomiczne roboty współpracują z ludźmi i sprawiają, że procesy w handlu elektronicznym, modzie i logistyce produkcji są bardziej elastyczne i wydajne. Do inwestorów Magazino należą Jungheinrich, Körber Group, Zalando SE i FIEGE Logistics.

 

Tekst: Industrial Monitor

Zdjęcia: Magazino

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.