Nowy przenośnik palet od Interroll - mocne wsparcie dla logistyki produkcji

Najczęściej to nie sama wydajność nowoczesnych maszyn produkcyjnych, ale ich system zaopatrzenia w materiały może dziś zapewnić największy potencjał wzrostu produktywności w przedsiębiorstwach przemysłowych.

 

Wraz z nowym inteligentnym przenośnikiem palet SPM (Smart Pallet Mover) firma Interroll wprowadza na rynek rozwiązanie, które można zaadaptować jako elastyczny i modułowy system zarządzania paletami, mogący sprostać wielu wymogom w produkcji przemysłowej.

Użytkownicy SPM mogą zautomatyzować procesy robocze w obszarze przedprodukcyjnym, aby uniknąć czynności ręcznych w obszarach krytycznych dla bezpieczeństwa. Mogą oni również zarządzać przepływem pracy poprzez buforowanie, sortowanie, sekwencjonowanie i przeprowadzanie palet we właściwym czasie, aby ograniczyć czasy przestoju maszyny i optymalizować zwrot z inwestycji (ROI) w komórki produkcyjne. Eliminuje to nie tylko kosztowne przerwy w produkcji związane z transportem materiałów do maszyn, ale też ogranicza ryzyko wypadków podczas pracy. Zwiększenie produktywności w

porównaniu z obsługą ręczną może tu wynieść nawet 30 procent.

Smart Pallet Mover służy do zarządzania i automatyzacji transportu palet w pobliżu maszyn produkcyjnych oraz do związanych z produkcją procesów kompletacji i sekwencjonowania, które mogą być również wykorzystywane w środowiskach Industry 4.0. SPM jest przeznaczony do transportu, sortowania i buforowania skrzynek lub palet o wadze do 1000 kg. Stanowi mobilny i autonomicznie działający system przepływu materiałów. Może być używany na przykład jako uzupełnienie lub substytut wózków widłowych i pojazdów sterowanych automatycznie (AGV).

SPM składa się z różnych modułów. Najważniejszym z nich jest jednostka mobilna (SM1000 Mover) pracująca pod nienapędzanymi sekcjami przenośnika i przesuwająca leżące na nich palety. Wagon transferowy (SM2000 Transfer Car), poruszający się po szynie, może transportować palety między równoległymi sekcjami przenośnika.

– Przyjazne dla użytkownika narzędzie online 3D SPM Layout Configurator & Pallet Flow Simulator umożliwia szybką i łatwą konfigurację systemu, a także symulację planowanej pracy

na komputerze – wyjaśnia Jens Strüwing, wiceprezes wykonawczy oddziału Products & Technology w Interroll.

Smart Pallet Mover jest łatwy w instalacji, obsłudze i konserwacji. Dzięki temu modułowe rozwiązanie typu plug-and-play można uruchomić bez długich przerw w produkcji, nawet podczas projektów modernizacyjnych.

Tekst: Industrial Monitor

Zdjęcia: Interroll

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.