Rozwiązania Kärcher dla przemysłu

Wymagające warunki i wiele wyzwań, to codzienność pracy w szeroko rozumianym przemyśle. Warto sięgać po rozwiązania sprawdzone, wydajne i niezawodne. Takimi z pewnością są odkurzacze przemysłowe marki Kärcher. Bogate portfolio pozwala znaleźć rozwiązanie dla każdego zakładu przemysłowego, niezależnie od jego specyfiki. Doradcy Kärcher indywidualnie dopasowują technologię do konkretnych zastosowań, tak by jak najlepiej służyła w danym zakładzie. Warto zaufać profesjonalistom – firmie, która ma ponad pół wieku doświadczenia w zapewnianiu czystości.

 

Klasyfikacja odkurzaczy przemysłowych Kärcher

 

Odkurzaczy przemysłowych marki Kärcher nie należy mylić z odkurzaczami uniwersalnymi WD kierowanymi do konsumenta i z odkurzaczami profesjonalnymi NT. Są to urządzenia większe, przeznaczone do przemysłowych zastosowań, tak by wspierać wydajna i ciągłą produkcję.

 

Kärcher oferuje kilka grup odkurzaczy: IVC, IVM, IVS, IVR, IVR-L, IVR-B oraz odpylacze.

 

W portfolio produktowym Kärcher możemy wyróżnić:

 

 

  • IVC – cyklonowe, kompaktowe odkurzacze przemysłowe

Wyróżniają się wysoką mobilnością i pomimo kompaktowej budowy charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością. Odkurzacze te cechują           się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Grupami odbiorców linii IVC są miedzy innymi: przemysł, chemiczny, farmaceutyczny, tekstylia, przemysł szklarski czy przemysł spożywczy. Zainteresować one mogą też małe i średnie firmy sektora budowlanego, przemysłu drzewnego i logistycznego.

 

  • IVM – klasa średnia odkurzaczy przemysłowych. Przeznaczona do zasysania dużych ilości pyłów sypkich jak i mokrych. Są to modele charakteryzujące się maksymalna wydajnością przy pracy na zasilaniu jednofazowym. Przeznaczone do wielu gałęzi przemysłu, między innymi przemysłu spożywczego, obróbki metali, tworzyw sztucznych, farmacji.
  • IVS – klasa super odkurzaczy przemysłowych. Jest ona przeznaczona do zasysania dużych ilości pyłu w tym także pyłów niebezpiecznych i wybuchowych (w strefie 22).
  • IVR – odkurzacze cyklonowe przemysłowe dedykowane do przemysłu obróbki metali. Przystosowane do zasysania odpadów metalu po frezowaniu przy frezarce, pyłów metalowych - niewybuchowych.
  • IVR-L – odkurzacze przemysłowe do zasysania i separowania cieczy oraz wiórów w przemyśle obróbki metali.
  • IVR-B – odkurzacze przemysłowe tzw. „podstołowe”. Ze względu na kompaktowe rozmiary, dedykowane do stosowania w ograniczonych przestrzeniach. Przeznaczone są do odsysania wiórów, skrawków po obróbce ubytkowej, granulatów oraz innych materiałów wiórowych.

 

 

Dlaczego warto wybrać rozwiązania Karcher?

 

Odkurzacze przemysłowe marki Karcher charakteryzują się wieloma cechami, które wyróżniają je na rynku, sprawiając, że są chętnie wybierane do zakładów przemysłowych. Rozumienie procesu produkcji przemsyłowej prowadzi inżynierów marki, do tworzenia rozwiązań, które minimalizują przestoje, są bezawaryjne i niezawodne.

Modele IVC wyróżniają się wysoką mobilnością i  bardzo dobrą wydajnością. Maszyny 3-fazowe nadają się do pracy ciągłej. Produkty zostały zaprojektowane tak, aby sprostać            najcięższym wymaganiom w warunkach produkcji przemysłowej. Opatentowany system automatycznego otrzepywania filtra     Tact² wielokrotnie przedłuża jego żywotność.

 

IVM to najwyższa możliwa wydajność przy prądzie jednofazowym.

Modele te to także wytrzymałość dzięki korpusowi i zbiornikowi ze stali nierdzewnej

Odkurzacze te zapewniają oszczędność czasu i niezawodne działanie filtra, co prowadzi do zminimalizowania przestojów.

 

IVS, czyli klasa super odkurzaczy przemysłowych może być używana do zasysania dużych ilości typowego pyłu / pyłu niebezpiecznego lub wybuchowego (w strefie 22). Linia IVS 100 wyróżnia się wysoką wydajnością i elastycznością w użyciu. Sprawdzone komponenty, duża powierzchnia filtracyjna, innowacyjne ręczne oczyszczanie filtra zapewniają długą żywotność bez nieprzewidzianych przestojów. Jednocześnie wiele cech ergonomicznych gwarantuje łatwą obsługę. Odkurzacze IVS 100 mogą być użyte jako jednostki mobilne z wężem ssącym o długości do 30 m lub jako jednostki stacjonarne pracujące w systemie 24/7 bezpośrednio zintegrowane z procesem produkcyjnym.

 

IVR – to solidne odkurzacze przemysłowe, zaprojektowane specjalnie do zasysania zarówno pyłów oraz wiórów jak i niewielkich ilości płynów w przemyśle obróbki metali. Dzięki pojemności zbiornika od 35 l do 100 l oraz różnej mocy silników, urządzenia mają uniwersalne zastosowanie. Wszystkie IVR posiadają solidną konstrukcję oraz wysoki poziom mobilności.

 

IVR-L - odkurzacze przemysłowe zaprojektowane specjalnie do zasysania i odseparowywania wiórów i cieczy w przemyśle obróbki metali. Dzięki specjalnym akcesoriom dopasowanym do zastosowań, takich jak: podwozie, system opróżniania zbiornika oraz zastosowane materiały, rodzina odkurzaczy IVR-L zapewnia rozwiązanie w wielu aplikacjach.

 

IVR- B - dzięki kompaktowym rozmiarom i solidności, urządzenia IVR-B firmy Kärcher, oferują  Odkurzacz Przemysłowy, który może być zintegrowany z procesem produkcyjnym, nawet w ograniczonej przestrzeni. Dzięki mocnej turbinie boczno-kanałowej, urządzenie może pracować przez długi czas. Odkurzacze IVR-B są odpowiednie zarówno do zasysania odpadów po procesie obróbki metali jak i do grubych zanieczyszczeń.

 

Tekst: Eksperci Kärcher

Zdjęcia: Kärcher

 

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.