Nowy pomysł na targi Hannover Messe 2021 - w kwietniu, ale w innej formule…

Dobrze byłoby się po prostu spotkać - chociażby na targach przemysłowych. Na przykład w Hanowerze. Na razie jednak musi nam wystarczyć cyfrowa edycja wystawy Hannover Messe. Ale - co warto podkreślić - zapowiada się ona naprawdę ciekawie. W środę (3 lutego) w Hanowerze wystartowała konferencja, na której przedstawiono nam nowy pomysł na targi.

Przeczytaj i dowiedz się:

  • Jak będą wyglądać targi, które rozpoczną się 12 kwietnia
  • W jaki sposób będzie można wziąć w nich udział
  • Jakie tematy będą pierwszoplanowe
  • Jakie sławy wśród prelegentów mają inspirować gości

Pandemia koronawirusa musiała mocny przyspieszyć cyfryzację przemysłu. Jednocześnie ujawniła słabości globalnych łańcuchów dostaw. Przed branżą przemysłową musiało więc stanąć mnóstwo pytań, w tym przede wszystkim takie: jakie strategie i działania zapewniają konkurencyjność w niepewnych czasach? Kiedyś sporo sensownych odpowiedzi można było znaleźć na targach, kongresach, konferencjach. Dziś - bardzo trudno jest o możliwość takiego spotkania, a niektóre imprezy branżowe są przenoszone na rok 2022.

Trudno, przynajmniej w tej tradycyjnej formie, bo w formule „cyfrowej” przynajmniej niektórych odpowiedzi dostarczyć ma HANNOVER MESSE Digital Edition - jako centralna platforma innowacji i nowych strategii w dobie transformacji przemysłowej.

– Firmy przemysłowe muszą w ciągu kilku miesięcy zrobić to, co w przeciwnym razie zajęłoby im lata – mówi dr Jochen Köckler, dyrektor generalny Deutsche Messe AG. – To wszystko wymaga platformy, na której można dyskutować o wyzwaniach, prezentować rozwiązania. Tym właśnie mają być HANNOVER MESSE Digital Edition.

HANNOVER MESSE Digital Edition - to rodzaj platformy, w ramach której odbywać się będą targi, konferencje i taki niemal klasyczny targowy networking.

EXPO: Przestrzeń dla innowacji

W strefie EXPO odwiedzający będą mieć bezpośredni dostęp do produktów, które zaprezentują im targowi partnerzy - wystawcy. Aplikacje, samouczki wideo, transmisje na żywo i czaty wideo umożliwią odwiedzającym platformę targową nie tylko poznanie konkretnych rozwiązań optymalizujących ich procesy, ale także nawiązanie bezpośredniego kontaktu z wystawcami.

KONFERENCJA: PRzestrzeń dla inspiracji

Program konferencji HANNOVER MESSE Digital Edition rozpoczyna się w poniedziałek 12 kwietnia. W pierwszej kolejności skoncentruje się na kwestiach polityki gospodarczej: jaki wpływ ma COVID-19 na globalizację? jaką rolę odgrywa Europa w koncercie światowych mocarstw? jak się zmienią stosunki transatlantyckie po epoce Trumpa? Same poważne tematy… A organizatorzy zapowiedzieli, że to kanclerz Niemiec Angela Merkel otworzy HANNOVER MESSE Digital Edition.

Natomiast od wtorku (13 kwietnia) do czwartku (15 kwietnia) nacisk kładziony będzie już przede wszystkim na innowacje i rozwiązania technologiczne. Ale to także przestrzeń dla wielu ważnych pytań i odpowiedzi - jaką rolę odgrywa sztuczna inteligencja w przemyśle? W jaki sposób dane mogą generować wartość dodaną? Jaki potencjał przemysłowy może zaoferować wodór?

Siłą tej części mogą być prelegenci, tacy jak na przykład - legenda AI Toby Walsh; Eugene Kaspersky, założyciel firmy Kaspersky Lab zajmującej się bezpieczeństwem IT; czy Claudia Kempfert z Niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych.

Kongres Karier WomenPower odbędzie się w piątek 16 kwietnia pod hasłem „RESET.RETHINK.RESTART”. W programie przewidziano warsztaty, dyskusje panelowe i networking.

NETWORKING: przestrzeń do interakcji

Wszyscy odwiedzający HANNOVER MESSE Digital Edition będą mogli bezpośrednio kontaktować się z wystawcami, prelegentami i innymi odwiedzającymi. Spersonalizowana strona będzie obsługiwać to specjalnym pulpitem nawigacyjnym, który wyświetli firmy, prelegentów i uczestników. Z tego miejsca targowy gość będzie mógł zainicjować bezpośredni kontakt, a następnie połączyć się za pośrednictwem czatu lub połączenia wideo.

Warto wiedzieć:

# HANNOVER MESSE Digital Edition to platforma wiedzy dla przemysłu, energetyki i logistyki. Krajem partnerskim w 2021 r. Jest Indonezja.

# wydarzenie składa się z wystawy targowej, konferencji i networkingu. Hasło przewodnie to: „Przemiana przemysłowa” - a przedstawiciele wiodących firm przedstawiają swoje pomysły i technologie dotyczące fabryk, systemów energetycznych i łańcuchów dostaw przyszłości.

# wiodące tematy to: platformy cyfrowe, przemysł 4.0, bezpieczeństwo IT, produkcja neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, sztuczną inteligencję, lekkie konstrukcje i logistykę 4.0. Program uzupełniają konferencje i fora.

# HANNOVER MESSE Digital Edition odbywać się będzie od 12 do 16 kwietnia 2021 r.

Tekst i zdjęcia: Industrial Monitor

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.