STUDIA PRZYPADKÓW

Case study: Jak rozbudować zautomatyzowany magazyn u producenta pomp i nie spowodować przerw w jego bieżącej pracy?

Utrudnienia związane z koronawirusem plus nawał codziennej pracy w firmie produkcyjnej, to może być przepis na „piękną katastrofę”. Ale nie tym razem. W czasie normalnie trwających operacji w centrum logistycznym firmy Kracht dodano dodatkowy korytarz do w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania. W ten sposób specjalista od pomp zyskał miejsce na 2600 kolejnych palet.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co zdecydowało o konieczności rozbudowy nowego magazynu?
  • Jakie rozwiązania techniczne i zarządcze zostały zastosowane?
  • Jakie parametry funkcjonowania zakładu zostały poprawione?

Kracht GmbH z Werdohl to jeden z wiodących niemieckich producentów pomp zębatych, technologii pomiaru przepływu, elementów hydraulicznych i zaworów. Firma, zatrudniająca 400 osób, projektuje, produkuje i sprzedaje swoje zaawansowane technicznie produkty na całym świecie.

Konieczność dobudowania kolejnej alei magazynowej

Aby jeszcze bardziej zoptymalizować działania, Kracht rozbudował  magazyn wysokiego składowania w swoim nowym centrum logistycznym, które zostało wybudowane w 2017 r. W tym projekcie udział wzięli eksperci firmy Jungheinrich, którzy „dołożyli” kolejną aleję magazynową.

Robot mobilny, który znajdzie pracę tak w fabryce, jak i w magazynie - w Audi już znalazł >>

W tym celu szeroką na 50 metrów i wysoką na 23 metry konstrukcję magazynu wysokiego składowania poszerzono o dodatkowe 7,5 metra. Dzięki temu uzyskano miejsce na około 2600 dodatkowych palet. Co ważne, wszystkie te działania odbywały się w trakcie normalnych, bieżących operacji magazynowych oraz w obiektywnie trudnych warunkach dla tego typu prac, bo w czasie panującej pandemii Covid-19.

Podobnie jak ma to miejsce w dwóch istniejących korytarzach magazynu wysokiego składowania, używana jest tam układnica Jungheinrich. Przy ładowności, wynoszącej 1000 kilogramów, jest w stanie obsłużyć do 30 podwójnych cykli z 15 transferami zapasów na godzinę.

Case study: Protech - droga do nowoczesnej zautomatyzowanej produkcji >>

Nad operacjami czuwa zaawansowany WMS

Zaledwie około cztery lata temu firma Kracht scentralizowała swój system magazynowy wraz z Jungheinrich i zbudowała dwunawowy magazyn paletowy wysokiego składowania na powierzchni 3500 metrów kwadratowych, a także automatyczny magazyn miniload z ponad 12 tys. miejsc składowania.

W tym czasie przeprowadzono kompleksową restrukturyzację logistyki produkcji i zintegrowano nowy rodzaj koncepcji przepływu materiałów, gdzie wszystko kontrolowane przez Jungheinrich WMS.

W ramach prowadzonej obecnie rozbudowy firma rozszerza istniejącą technologię przenośników do palet i pojemników - uwzględniając w tym sterowanie i wizualizację. Co istotne - system Jungheinrich WMS, który jest podłączony do istniejącego systemu zarządzania towarami Kracht, może być dynamicznie dostosowywany na bieżąco do zmian zachodzących w strategii działań producenta pomp. 

 

Tekst: Industrial Monitor

Zdjęcia: Jungheinrich

 

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.