Interroll otwiera nowe Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki

Pracownik Globalnego Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki podczas prac rozwojowych

W skład Interroll weszła firma MITmacher GmbH w Linz w Austrii. Nabycie przedsiębiorstwa ma posłużyć jako podstawa do zbudowania w przyszłości nowego Globalnego Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki Interroll (CoE) .

Oprócz aktywów, Interroll przejmuje także zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów i ekspertów, mających bogate doświadczenie w tworzeniu oprogramowania oraz w dziedzinie elektroniki, mechatroniki i inżynierii ze szczególnym uwzględnieniem obsługi materiałów i IIoT. Aby kupić MITmacher GmbH, firma Interroll zainwestowała sześciocyfrową kwotę w euro.

Nowe CoE zostanie zaprojektowane tak, aby przejąć globalną, obejmującą wiele obszarów produktowych odpowiedzialność za sterowanie, oprogramowanie i rozwiązania elektroniczne. W nowej konfiguracji firma będzie nadal wspierać swoją wiedzą wiele istniejących wcześniej projektów.

Andreas Eglseer zostanie mianowany dyrektorem zarządzającym nowego globalnego CoE. 42-letni Andreas Eglseer, posiadający dyplom inżyniera z dziedziny mechatroniki i zarządzania, założył firmę MITmacher GmbH na początku 2015 roku. Będzie on podlegał Jensowi Strüwingowi, wiceprezesowi ds. produktów i technologii Grupy Interroll. Firma zostanie przemianowana na Interroll Software & Electronics GmbH i będzie nadal prowadzić działalność z nowej siedziby w Linz w Austrii.

– Koncentrując się bardziej na oprogramowaniu i elektronice, firma Interroll przyjmuje większą odpowiedzialność za wspieranie integratorów systemów, planując zaoferować w przyszłości jeszcze bardziej modułową i wyrafinowaną platformę technologiczną. Popyt na rynku pokazuje, że rozwiązania sterujące i oprogramowanie odgrywają coraz ważniejszą rolę w tworzeniu wartości dodanej dla naszych klientów i użytkowników końcowych – mówi Jens Strüwing. – Dlatego przyspieszamy nasze działania na tej trajektorii i z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszych kompetencji o nowe Globalne Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki w Linz.

Tekst: Industrial Monitor / Interroll

Zdjęcie: Interroll

Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.